Zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy [MAPA]

  • 28.10.2021, 23:45
  • redakcja
Zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy [MAPA]

Podziel się:

Oceń:

Policjanci przypominają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się zmian w organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich, z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie dbać będą o nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Już od piątku 29 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard - Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania.
Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 5 listopada 2021 roku w godzinach przedpołudniowych.Sprawdźcie lokalne portale
Pamiętajmy, że podobne ograniczenia i objazdy mogą zostać wprowadzone przed nekropoliami w innych miejscowościach. Przed wyruszeniem w trasę, warto sprawdzić lokalne portale informacyjne i zaopatrzyć się w termos ciepłej herbaty na drogę. Unikajcie również jazdy na tzw. rezerwie.

Wzmożone kontrole na drogach
Jak co roku, w tym szczególnym dla nas okresie policjanci będą zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci i pasażerów. Mundurowi sprawdzać będą również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem, czy spaceru na cmentarze.Policjanci apelują, żeby przed wyjazdem na groby bliskich zadbać o stan techniczny swoich aut. Sprawdźmy poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe