34-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków

  • 25.10.2021, 14:40
  • Źródło: KPP Tczew
34-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Tczewa zatrzymali 34-letniego kierowcę, który jechał bmw pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec Prabut miał przy sobie. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina. Stróże prawa zatrzymali kierowcę bmw oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Zatrzymany mężczyzna trafił do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz posiadania zakazanych środków.

19 października br. przed godziną 1 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego z tczewskiej komendy na jednej z ulic zauważyli kierowcę bmw, którego styl jazdy wzbudził u mundurowych podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Stróże prawa natychmiast zatrzymali go do kontroli. W trakcie interwencji 34-letni kierowca nerwowo się zachowywał oraz nielogicznie odpowiadał na zadane pytania przez funkcjonariuszy. Policjanci w trakcie rozmowy z kierowcą zaczęli jednak go podejrzewać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Dlatego mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało u 34-latka obecność amfetaminy. Dodatkowo pobrano od niego krew do dalszych badań. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli amfetaminę, którą mieszkaniec Prabut miał schowane w spodniach. Znalezione narkotyki przekazano biegłemu do dalszych badań, natomiast zatrzymany 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy bmw.

 Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego! Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.
 

 

 

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe