Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Kryzana

  • 22.10.2021, 11:16
  • redakcja
Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Kryzana

Podziel się:

Oceń:

Ponad 4 mln zł będzie kosztowała kompleksowa przebudowa ulic Kryzana i Starzyńskiego. Wykona ją spółka Strabag z Pruszkowa. 20 października br. dyrektor techniczny oddziału pomorskiego firmy podpisał umowę z prezydentem miasta. Na realizację zadania wykonawca ma 17 miesięcy. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Przebudowa obejmie 900 metrowy odcinek ulic Kryzana i Starzyńskiego od skrzyżowania z ulicą Skarszewską. Nowa jezdnia zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej. Po jednej stronie ulicy pojawi się chodnik z kostki betonowej, po drugiej – ciąg pieszo rowerowy. Nowo wyremontowane ulice zostaną oświetlone i oznakowane. W ramach inwestycji przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i sanitarna. Prace obejmą też indywidualne zjazdy do nieruchomości oraz wyznaczenie miejsc postojowych na odcinku pomiędzy ulicami Sucharskiego a Starzyńskiego.


W przetargu na realizację tej inwestycji, rozstrzygniętym w październiku br. uczestniczyły trzy firmy: Strabag Sp. z o. o. z Pruszkowa, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego oraz firma  Romado z Brodnicy Górnej. Zwyciężyła oferta tej pierwszej, która po negocjacjach ostatecznie zamknęła się w kwocie  4 156 416, 58 zł.


W środę, 20 października br. prezydent miasta podpisał z dyrektorem technicznym oddziału pomorskiego firmy Strabag umowę na realizację inwestycji.

- Prace przygotowawcze i przebudowę kanalizacji deszczowej rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem modernizację ulic powinniśmy zakończymy pod koniec 2022 roku – powiedział kierownik budowy Jacek Łoński.

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arek
arek 27.10.2021, 14:45
droga powstaje za nasze pieniądze do budowanych tam nowych domów prywatnych inwestorów , logiczne :)
księgowy
księgowy 24.10.2021, 13:09
To teraz policzę po Twojemu socjalisto. Ja prowadzę firmę zatrudniam ludzi i liczę tak że od 30 lat płace podatki w tym mieście. A Ty? Jesteś urzędnikiem i pracujesz za pieniądze takich ludzi jak ja? I liczysz nieswoje pieniądze?? A teraz czytaj uważnie i ze zrozumieniem. 17 miesięcy to 340 dni pracujących minus te Twoje 8 to dalej 332. Więc tempo robót ty tępa istoto to 2,7 metra dziennie. A kwota za metr pozostaje taka sama. To skandal że 900 metrów buduje się półtora roku!!!!!! Dlatego to tyle kosztuje. Dlatego że w UM siedzą i wydają nie swoje pieniądze tylko nasze podatników Starogardu.
xcxc
xcxc 24.10.2021, 13:39
.... a ja jestem na emeryturze i spaceruję codziennie z pieskiem uliczkami Łapiszewa. Mądralo, w poprzednim wpisie napisałeś, że to 510 dni, teraz szybciutko , że to 340, zmieniłeś ilość metrów na dzień. Prawda, że dobrze ci podpowiadam? Na koniec znowu ci wyszło, że to półtora roku. Widać, że bardzo nie lubisz UM, bo ja się nie napinam i nie muszę ci ubliżać. Nigdy nie było to moje miejsce pracy. Ja po prostu się cieszę, że będzie nowa ulica, bo mieszkam na tym osiedlu blisko 40 lat. Nikt o to osiedle nie dbał, ale i dla tych mieszkańców przyszły lepsze czasy. Ta ulica to raczej dla tych, którzy zamieszkają w nowych domach za parkiem , nie mniej nareszcie będzie i to jest najważniejsze
no cóż...
no cóż... 24.10.2021, 12:51
Księgowy - słaby jesteś z liczenia. W każdym z tych 17 miesięcy występuje co najmniej 8 dni wolnych od pracy, dochodzą jeszcze święta. Na czysto to jakiś rok... ale co tam- najważniejsze skrytykować .
Sławek EU07
Sławek EU07 24.10.2021, 10:26
Wszędzie muszą ten ciąg pieszo-rowerowy wciskać, nawet w Pelplinie tak nie robią...
:)))
:))) 24.10.2021, 13:41
Bezpieczniej jechać na rowerze ciągiem niż ulicą, prawda?
Księgowy
Księgowy 23.10.2021, 15:27
17 miesięcy to 510 dni. Długość planowanego odcinka to 900metrów czyli prace będą postępować w tempie 1,76 metra na dzień pracy :) . A koszt każdego metra to 4.618 zł. Świetna umowa Panie Prezydencie.
xcxc
xcxc 24.10.2021, 12:45
No cóż... pomyślunek na poziomie przedszkola. Ale gdy się chce dowalić Prezydentowi, zamiast zgłębić procesy powstawania tej drogi, wtedy czytamy takie hece. Gratuluję
yob
yob 22.10.2021, 14:12
I pomyslec,że mamy 21 wiek.Starogard to wielki skandal i tyle.
karuso
karuso 22.10.2021, 19:00
Faktycznie jest się czyn chwalić.po 40 latach powstania osiedla Lapiszewo,robią jedną ulicę,Aj waj,jaki postęp
tutam
tutam 23.10.2021, 11:42
Pamiętam, jak w latach 80-tych, prawie po 10 latach zaczęto tynkować Osiedle 60-lecia. Po zmianie ustroju tyle się zmieniło, że teraz czekamy już 40 lat na porządną nawierzchnię na Łapiszewie.

Pozostałe