O krok od tragedii. Czołówka z tirem na DK 22 [FOTO]

  • 20.10.2021, 12:29
  • redakcja
O krok od tragedii. Czołówka z tirem na DK 22 [FOTO] OSP Swarożyn

Podziel się:

Oceń:

W ubiegły piątek w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zabagno doszło do bardzo groźnego wypadku. Osobowy volkswagen zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku tirem. Na miejscu pracowały służby ratunkowe z powiatu tczewskiego. Przez kilka godzin droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do szpitala.

Do groźnego zdarzenia doszło 15 października około godziny 15.00 w miejscowości Zabagno.
- Wysłani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadąc volkswagenem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka tirem - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - W wyniku tego zderzenia ciężarówka wpadła do przydrożnego rowu, a na kawałki uszkodzonych samochodów najechało jeszcze audi. Kierowca volkswagena z obrażeniami ciała trafił do tczewskiego szpitala. Mundurowi kierowcy volkswagena zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego wypadku drogowego - dodaje rzecznik.

Wykonano oględziny pojazdów
Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadki, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Bądź odpowiedzialny!
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.
- Kierując samochodem, powinniśmy bezwzględnie skupiać swoją uwagę tylko na tym, co dzieje się drodze. Żadne inne czynności nie powinny być dla nas w tym momencie ważniejsze. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

 

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert Nowak
Robert Nowak 02.11.2021, 20:18
Prosze to usunąć z gazety i z tutaj i z facebook.Jak by ktoś z rodziny miał wypadek to co ktoś z kociewiaka pszyszed i zrobił zdjęcia?! TO JEST NAPSZYKŁAD RODZINNA TAJEMNICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wujek dobra rada
Wujek dobra rada 03.11.2021, 12:03
Zapisz się do podstawówki i naucz się pisać
rychu nowak
rychu nowak 02.11.2021, 21:01
Nie ćpaj tyle...

Pozostałe