Sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa

  • 09.10.2021, 10:50
  • redakcja
Sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa

Podziel się:

Oceń:

Kolejny, wielki – i to ogólnopolski - sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa. Tym razem nasze kociewskie Modraki zdobyły Perłę 2021 – nagrodę za najlepszy, polski regionalny produkt żywnościowy!

W niedzielę, 3 października podczas gali finałowej XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” wręczono nagrody główne konkursu – prestiżowe Perły. To nagrody przyznawane przez Krajową Kapitułę Konkursu za najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy oraz za najlepsze danie i potrawę regionalną i tradycyjną.

Uroczystość odbyła się na targach „Smaki Regionów” na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Miło nam ogłosić naszym Mieszkańcom, iż jedna z Pereł trafiła na Kociewie, do Gminy Zblewo – do Borzechowa, do rąk niesamowitych Gospodyń z tutejszego KGW „Modraki”. Za co ta nagroda? Za wspaniałą marynowaną morynkę czyli sielawę – niepozorną, małą rybkę, przyrządzoną w tak pyszny sposób, iż podbiła ona serca kapituły. Zwycięską morynkę przygotowała Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca KGW „Modraki”, z wielką starannością dobierając dodatki do marynaty, aby wydobyć naturalny, pyszny smak morynki. Jak mówi bowiem pani Ela – „natury poprawiać nie trzeba!”.

Odbierając nagrodę Panie nie kryły wzruszenia i radości, że doceniono nie tylko ciekawą, autorską recepturę, ale także najlepszej jakości naturalny produkt. Oczywiście – regionalny! Sielawa pochodziła bowiem z Jeziora Borzechowskiego Wielkiego, a została przekazana przez Gospodarstwo Rybackie państwa Tomana z Borzechowa, które od wielu lat dostarcza świetne ryby na potrzeby kulinarnej działalności Modraków. Jednym słowem – borzechowskie Gospodynie promują na całą Polskę borzechowskie produkty. I są z tego bardzo dumne, bo jak podkreślają – to co nasze, jest najlepsze!

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że jury doceniło naszą morynkę. Perła 2021 jest dla nas kolejnym, niesamowitym wydarzeniem w tym roku. Niedawno wróciliśmy  Warszawy, z Dożynek Prezydenckich, na które – jako finalistki konkursu dla KGW o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP – zaprosił nas Pan Prezydent. Ten rok jest dla nas naprawdę szczególny, a jeszcze – mamy nadzieję – wiele przed nami!” – mówi Elżbieta Piórkowska i dziękuje za wszystkie słowa wsparcia, gratulacje i dowody sympatii, których tak wiele trafia ostatnio do Modraków.

A o Modrakach będzie pewnie już niedługo znowu głośno, bo przygotowują się już do kolejnego wydarzenia - „Wielkiego Borzechowskiego Kiszenia Kapusty”! Już dziś zapraszamy.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe