Seniorka straciła oszczędności życia

  • 10.10.2021, 10:30
  • Źródło: Gazeta Kociewska/ KPP Starogard
Seniorka straciła oszczędności życia

Podziel się:

Oceń:

Pomimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Nieświadoma zagrożenia mieszkanka powiatu starogardzkiego straciła w ten sposób ponad 36 000 zł.

Ofiarami oszustw przeważnie padają osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej nawiązują z ofiarą kontakt telefoniczny, podają się za członka rodziny czy też za funkcjonariusza Policji. Rzekomy krewny z różnych powodów nagle potrzebuje pieniędzy. Przekazana lub przelana na wskazany rachunek kwota ma uchronić członka rodziny przed kłopotami.
 

Fałszywy policjant z kolei informuje, że oszczędności seniora są zagrożone. Uchronić je może tylko przekazanie ich "funkcjonariuszowi". Scenariusz obu sytuacji ma takie samo zakończenie – senior pada ofiarą oszusta i traci swoje życiowe oszczędności.

71-latka straciła ponad 36 tys. zł
W ostatnim czasie na terenie powiatu starogardzkiego po raz kolejny doszło do oszustwa, właśnie metodą "na policjanta". Kobieta dała wiarę osobie podszywającej się pod funkcjonariusza CBŚ, w wyniku czego 71-latka straciła oszczędności w kwocie przekraczającej 36 tys. zł. Działając zgodnie z poleceniami oszusta, pokrzywdzona wyrzuciła przez okno wspomnianą wcześniej gotówkę.
 


PAMIĘTAJMY!!!

Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:
- pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;
- nigdy nie podawaj swoich danych - wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;
- jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;
- funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta w ramach pomocy w działaniach policyjnych.


W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję, dzwoniąc na numer 112.

 

Źródło: Gazeta Kociewska/ KPP Starogard

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe