Groźny wypadek w Zblewie. Pojazd dostawczy uderzył w drzewo [FOTO]

  • 07.10.2021, 08:45
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Groźny wypadek w Zblewie. Pojazd dostawczy uderzył w drzewo [FOTO] OSP Zblewo

Podziel się:

Oceń:

Dziś (7 października) kilka minut przed godziną 5 rano służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 (Zblewo - Borzechowo). Na miejsce skierowano policjantów, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie, a także strażaków z JRG Starogard. Wskutek tego zdarzenia do szpitala trafił 20-letni mieszkaniec Torunia. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i pracują nad ustaleniem przyczyny tego zdarzenia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 23-letni kierowca fiata ducato z nieustalonej do tej pory przyczyny, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Auto postawiło się w poprzek drogi i całkowicie zablokowało przejazd. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 20-letni pasażer tego auta. Mieszkaniec Torunia trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przyczyny oraz przebiegu tego zdarzenia - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie gdańskim.

Mundurowi apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę za kierownicą. Szczególnie teraz jesienią, gdy nad ranem jezdnia jest wilgotna, mogą wystąpić przygruntowe przymrozki, a na poboczu drogi zalegają liście opadające z drzew. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków drogowych, stanu nawierzchni, natężenia ruchu, stanu technicznego pojazdu oraz własnych umiejętności za kierownicą. Wszystko po to, aby zawsze móc w porę zareagować.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

P
P 08.10.2021, 06:29
To wkoncu 20 latek czy 23
o
o 07.10.2021, 14:33
20latek. Dziecko za kierownicą.
Enzo
Enzo 09.10.2021, 13:34
23 latek prowadził

Pozostałe