Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN

  • 05.10.2021, 09:05
  • redakcja
Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN

Podziel się:

Oceń:

Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono – to motto, które przyświeca każdej edycji HARPAGANA – Ekstremalnego Rajdu na Orientację łączącego w jednym miejscu i czasie elementy turystyki pieszej i rowerowej. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. - Przeżyj niezwykłą przygodę i rusz w nieznane! Gwarantujemy moc wrażeń w pięknych okolicznościach przyrody, doborowym towarzystwie i z dala od zgiełku miast - mówią organizatorzy Rajdu.

Już po raz 60. wystartuje Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan. Tym razem w dniach 15-17 października zawodnicy spotkają się w Ocyplu. Będzie to wyjątkowa edycja - w tym miejscu baza imprezy znajdować się będzie po raz pierwszy. Na uczestników czekają ciekawe trasy pośród wspaniałych kociewskich lasów.
15 października (piątek) o godzinie 21.00 rozpocznie się 24-godzinny marsz na orientację, podczas którego uczestnicy mają do pokonania 100 kilometrów. Jest to najdłuższa czasowo trasa, ale nie jedyna na tym Rajdzie.

Sprawdź siebie, sprawdź swoje umiejętności!
Każdy kto pokona jedną z najdłuższych tras (piesza 100km, rowerowa 200km, mieszana 150km) w limicie czasowym, odnajdując wyznaczone punkty kontrolne przy pomocy mapy i kompasu, otrzyma zaszczytny tytuł „Harpagana”.
- Obawiasz się dystansu? Przygotowaliśmy również krótsze trasy piesze o długości 50 i 25 kilometrów. Są to idealne trasy dla tych, którzy nigdy nie próbowali swoich sił podczas marszy na orientację. Chcesz zaszczepić miłość do aktywności najbliższym? Z myślą o dzieciach i osobach początkujących przygotowaliśmy trasy "HARPUŚ" - 10 km pieszo lub 20 km rowerem. To tu można po raz pierwszy spróbować własnych sił w nawigacji. Kto wie - może w przyszłości Twoje dzieci zdobędą tytuł Harpagana? Przed tymi startami organizator prowadzi szkolenie z obsługi mapy i kompasu - dowiesz się wszystkiego, co potrzebne, by ruszyć z mapą po przygodę – opowiada rzecznik rajdu Natalia Gruchała.

Pieszo lub rowerem, albo tak i tak
Jeśli Twoją pasją są rowery, sprawdź swoje możliwości i umiejętności na trasach rowerowych. Do pokonania jest dystans 200 kilometrów w czasie 14 godzin. Jeżeli ten dystans jest za długi lub też startujesz pierwszy raz, spróbuj swoich sił na trasach o długości 100 lub 50 kilometrów. Ważne, że trasę ustalasz sam i w każdej chwili możesz skrócić dystans wracając wcześniej do bazy Rajdu.
Chciałbyś wystartować na trasie pieszej i rowerowej? Nie wiesz którą wybrać? Trasa Mieszana będzie dla Ciebie idealna. 50 kilometrów pieszo + 100 kilometrów rowerem to trasa marzeń dla najwytrwalszych.

 

CZAS I MIEJSCE

Rajd odbędzie się w dniach 15-17 października 2021 w Ocyplu (Gmina Lubichowo).

ZAPISY
Zgłoś się poprzez formularz na stronie: www.harpagan.pl/rajd/zgloszenia/

TERMIN PŁATNOŚCI (data księgowania na koncie organizatora)
Pierwszy termin – opłata obniżona, do 10.09.2021 (upłynął)
Drugi termin - opłata normalna, od 11.09 do 1.10.2021
Termin ostateczny - od 2.10.2021 i w Biurze Rajdu w dniach 15-17.10.2021

Opłaty sportowe: www.harpagan.pl/rajd/zgloszenia/oplaty-startowe/

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe