Pędził w terenie zabudowanym 124 km/h. 23-latek miał wcześniej cofnięte uprawnienia

  • 30.09.2021, 13:26
  • Źródło: KPP Starogard
Pędził w terenie zabudowanym 124 km/h. 23-latek miał wcześniej cofnięte…

Podziel się:

Oceń:

Starogardzka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 74 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 23-latek ma już odebrane prawo jazdy.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w miejscowości Lipinki Królewskie.

Jak wykazał policyjny radar, 23-letni mieszkaniec gminy Lubichowo poruszał się z prędkością, aż 124 km/h w terenie zabudowanym.  Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 74 km/h. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały mu one zatrzymane przez starostę pod koniec 2020 roku w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

Za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, policjanci nałożyli na 23-latka mandat karny w wysokości 500 zł.

Z przedmiotowej kontroli funkcjonariusze sporządzili również dokumentację dotyczącą podejrzenia popełnienia przestępstwa drogowego z art. 180a kk, czyli kierowania pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Przypominamy!
Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 03.10.2021, 21:11
Takich idiotów się namnożyło. Mandaty i roboty przymusowe to durniom się odechce.
ja
ja 01.10.2021, 07:18
Takich jak ten osobnik jeździ tam bardzo wielu, zawsze takich spotykam, kiedy tam jadę, tylko policja ich jakoś nie zauważa
kiker
kiker 30.09.2021, 19:19
W cywilizowanym kraju to ten pajac tego samego dnia siedział by w więzieniu... Ale tu mamy dziki wschód Europy... hehe i życie ludzkie jest mniej warte!
Kazik
Kazik 30.09.2021, 20:51
Kara ma być karą, a nie darmowym ośrodkiem wczasowym z pełnym wyżywieniem i opieką lekarską , kiedy na wolności ludzie zdychają z braku opieki medycznej a płacą składki. To jest antycywilizacja, a najbardziej adekwatne kary stosują kraje uważane za zacofane.Tam nie ma rodo, ochrony danych sprawców, a za odebranie życia jest jedyna słuszna kara, a złodziej nie ma czym kraść bo skracają o łapę.Dla reszty ciężkie roboty a nie leżeć na kojach i bąki puszczać.
kierowca
kierowca 30.09.2021, 17:00
taki drogowy bandzior ma za nic przepisy i prawo,poprzednia kara nic go nie nauczyła , dlatego dla tego potencjalnego m***cy drogowego tylko strzał w potylicę i eliminacja ze społeczeństwa na zawsze !!!!!!
Monika
Monika 30.09.2021, 17:29
Z takich to już nic dobrego nie będzie. Zrobi sobie reset na koszt podatnika, wyjdzie i dalej będzie to samo robił, bo w naszym kraju resocjalizacja to fikcja. Dzisiaj przejeżdżałam przez Skarszewy to pędził na złamanie karku dawca organów oczywiście na motocyklu wyścigowym i zgodnie z przepisami tak jak oni wszyscy, a potem kierowcy aut winni bo im drogę zajeżdżają.
koza
koza 30.09.2021, 16:04
Postawcie mu zarzut usiłowania zabójstwa.
yob
yob 30.09.2021, 14:34
Którejś niedzieli,na skrzyzowaniu przy Cerfurze,jakiś debil z "audizmem"(kierowca audi)pędził na czerwonym lekko 150!I co mu kto zrobi?
xxcz
xxcz 30.09.2021, 15:00
szczególnie dużo tych z audizmem"' jest w klonówce i kolinczu.aż dziw ,że policaje na to pozwalają.
masakra
masakra 01.10.2021, 10:16
Kolincz pod względem bezpieczeństwa na drodze to porażka. W Owidzu podobnie - po zjeździe z Janowa wyprzedzają na zakrętach i podwójnej ciągłej.
obywatel
obywatel 30.09.2021, 19:08
policja to tylko ogłasza akcje nt. wzmożonych kontroli prędkości i może w takich dniach coś robią, bo potem się chwalą skutecznością. A tak na co dzień to słabo jest.

Pozostałe