75-lecie starogardzkich wędkarzy

  • 30.09.2021, 20:15
  • Opr. za UM Starogard MG
75-lecie starogardzkich wędkarzy

Podziel się:

Oceń:

W piątek 24 września br. wędkarze z naszego miasta obchodzili jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Wydarzenie to było doskonałą okazją do przypomnienia sobie historii powstania Koła Nr 69 w Starogardzie Gd. oraz wręczenia nagród i wyróżnień dla dotychczasowych prezesów.

Historia starogardzkich wędkarzy rozpoczęła się w 1946 r., kiedy to grupa 15 zapalonych wodnych łowców założyła w Starogardzie Gdańskim Sportowy Klub Wędkarski. Dokładnie 4 lata później powstał Polski Związek Wędkarski, do którego klub dołączył, zostając tym samym jednym z jego kół.

– Sportowy Klub Wędkarski już w 1947 r. liczył 142 członków, a rok później 150. Dostać się do niego nie było wcale łatwo. Taką decyzję podejmował zarząd w co najmniej siedmioosobowym składzie. Od zawsze borykaliśmy się z trudnością pozyskania własnego lokalu, ale teraz go mamy, z czego jesteśmy bardzo dumni i zapraszamy w nasze progi. Dzisiaj spotykamy się w restauracji, gdzie miło mi powitać tak znakomitych gości, jakimi są przedstawiciele struktur Polskiego Związku Wędkarskiego, naszego okręgu, władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych kół wędkarskich – zaznaczył prezes Koła Nr 69 PZW Starogard Gdański – Miasto Piotr Sosiński.

Obecnie zarząd liczy 10 członków, komisja rewizyjna 4, a sąd koleżeński 6. W jego skład wchodzi również 11 sędziów 1 klasy krajowej 10 okręgowej, a także instruktorzy i inspektorzy szkolenia młodzieży wędkarskiej. Jak podkreślił prezes koła, w społecznej straży wędkarskiej działa 16 strażników, którzy zawsze są gotowi, by pomóc.

Dotychczasowi prezesi Zarządu Koła Nr 69 Polskiego Związku Wędkarskiego Starogard Gdański – Miasto otrzymali specjalne nagrody i wyróżnienia. Do tej pory przewodniczyli mu: Antoni Gronowski, Franciszek Drążek, Franciszek Megger, Feliks Potocki, Józef Ząbek, Władysław Gorczyca, Eugeniusz Świderski, Zygmunt Zieliński, Henryk Wąsik, Ryszard Andrzejewski, Janusz Gajda i Stanisław Kubkowski.

Jubilaci otrzymali także gratulacje i upominki od zaproszonych gości. Na pamiątkę przygotowali dla wszystkich przybyłych kubki z logo swojego koła. Życzenia wszelkiej pomyślności złożyła Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

Prezent od Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka przekazała reprezentująca go podczas uroczystości Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska, która odczytała również przygotowany specjalnie na tę okazję list gratulacyjny.

Opr. za UM Starogard MG

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klemens
klemens 30.09.2021, 21:29
Już niedługo przestaniemy wędkować ,bo stary pewnej niewiasty codziennie jeździ na ryby i w związku z tym owa niewiasta chce wprowadzić zakaz wędkowania w całej Europie.
Dagmara
Dagmara 30.09.2021, 20:53
Kociewskie rzeki to jeden wielki ściek szkoda pieniędzy na kartę wędkarską i nerwów. Kto płynął kajakiem między worami śmieci ten wie o co chodzi.

Pozostałe