Uchwyciła go kamera i został zatrzymany przez Policję! Straty wyceniono na ponad 1700 zł!

  • 30.09.2021, 15:00
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Uchwyciła go kamera i został zatrzymany przez Policję! Straty wyceniono… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy kryminalni doprowadzili do swojej jednostki 32-latka, który ukradł warte ponad 1700 zł perfumy. Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany po publikacji wizerunku w mediach. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne kradzieże i teraz odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy.

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży markowych perfum. Do zdarzenia doszło w połowie lipca br. w jednym z miejscowych sklepów. Straty spowodowana tą kradzieżą oszacowane zostały na ponad 1700 zł. Wizerunek mężczyzny, który mógł mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki jego publikacji w Internecie oraz lokalnych mediach, śledczy otrzymali kilka informacji, które pozwoliły im ustalić personalia sprawcy.

Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy, praca operacyjna oraz przekazane informacje doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Tczewa. Sprawca tego przestępstwa został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że podejrzany kilka dni później w innym sklepie ukradł maszynki do golenia oraz zapasowe ostrza o łącznej wartości ponad 800 zł. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże. Tym razem 32-latek usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy. W takiej sytuacji kodeks karny przewiduje karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe