Święto Skarszewskiego Bractwa Kurkowego i Piknik Wojskowy

  • 24.09.2021, 10:31
  • redakcja
Święto Skarszewskiego Bractwa Kurkowego i Piknik Wojskowy

Podziel się:

Oceń:

Już w niedzielę, w godz. 10-16, na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu odbędą się Święto Skarszewskiego Bractwa Kurkowego im. św. Jana Chrzciciela oraz Piknik Wojskowy. Zostanie zorganizowany otwarty turniej strzelecki i dostępne będzie miasteczko wojskowe. Wszystko oczywiście bezpłatnie.
W miasteczku można będzie m.in. zapoznać się ze sprzętem Wojsk Obrony Terytorialnej. Stanie się to za sprawą 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która w ramach strefy „Park Sprzętu Technicznego” zaprezentuje m.in. swoje pojazdy - Ford Ranger, Jelcz, quady, motocykle, a także: lekki moździerz piechoty LMP-2017, ręczny granatnik przeciwpancerny RPG-7w, karabinek MSBS GROT, karabin UKM, karabin TOR, karabin BOR, lunetę obserwacyjną Spotter-60 i lornetkę 7x45z.
 
To nie wszystko. W ramach strefy „Akademia Terytorialsa” zorganizowanych zostanie 8 konkurencji edukacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży, w tym: wyścigi w workach, zabawa w chowanego, sokole oko, szkoła przetrwania, na ratunek, naprzód marsz, słyszę Cię na 5!, gwiazda polarna.
Ponadto będą dostępne namiot promocyjny i punkt rekrutacyjny, w którym można będzie się dowiedzieć o tym, jak wstąpić w szeregi WOT.
 
Do udziału w wydarzeniu zapraszają burmistrz Skarszew Jacek Pauli i Skarszewskie Bractwo Kurkowe.
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe