Policjanci zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za włamanie do piwnicy oraz kradzież grzejników

  • 25.09.2021, 13:25
  • Źródło: KPP Tczew
Policjanci zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za włamanie do piwnicy…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które podejrzewali o włamanie do jednej z piwnic na terenie Pelplina. Mundurowi ustalili, że sprawcy po włamaniu do pomieszczenia piwnicznego ukradli elektronarzędzia, narzędzia, akcesoria wędkarskie oraz inne wartościowe przedmioty. Zatrzymani 29 i 31-letni mężczyźni oraz 27-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymane osoby miały związek z kradzieżą grzejników wartych 600 złotych. Śledczy przesłuchali zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

15 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic na terenie miasta. Jak wstępnie ustalili mundurowi sprawcy po włamaniu się do pomieszczenia piwnicznego, ukradli elektronarzędzia, narzędzia, akcesoria wędkarskie oraz inne wartościowe przedmioty. Do zdarzenia doszło tego samego dnia co zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 3 tys. złotych.

Miejscowi policjanci zajmujący się tę sprawą 19 września br. ustalili, że związek z tym przestępstwem mają 29 i 31-letni mężczyźni oraz 27-letnia kobieta. Stróże prawa zatrzymali wszystkie podejrzewane osoby, które zostały doprowadzone do policyjnej celi. Mundurowi ustalili również, gdzie sprawcy ukryli skradzione przedmioty i je odzyskali. Wkrótce odzyskany sprzęt wróci do właściciela. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego mają związek z kradzieżą 12 grzejników metalowych wartych 600 złotych, które zostały skradzione z jednej z klatek schodowych.

Śledczy przesłuchali zatrzymanych dwóch mężczyzn oraz kobietę, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.?

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe