Koncert jubileuszowy. XV-lecie Singers Novi [FOTO]

  • 25.09.2021, 18:10
  • MG
Koncert jubileuszowy. XV-lecie Singers Novi [FOTO] Marcelina Gendzierska, Tomasz Gdaniec

Podziel się:

Oceń:

Śpiewamy wszystko, co nam wpadnie w ucho, nie ogranicza nas jeden, a właściwie żaden styl – tak określają się artyści, którzy w minioną niedzielę świętowali 15-lecie swojej działalności. Chór Singers Novi pod batutą swojego mistrza Wojciecha Gdańca zaprosił okolicznych miłośników muzyki do wspólnego celebrowania tego jubileuszu.

Wydarzenie muzyczne rozpoczęło się utworem Adiemus, twórczości Karla Jenkinsa, który doskonale wprowadził słuchaczy w nastrój niedzielnego koncertu.

- Chcemy podzielić się z Państwem efektami naszej pracy poprzez to, co najbardziej kochamy tj. muzykę. Koncert składa się z utworów wybranych przekrojowo, z całego naszego repertuaru – powitała wszystkich przybyłych gości Natalia Lewandowska, chórzystka.

Jak zaznaczył jeden z chórzystów, każdy z członków chóru różni się od siebie, pod każdym możliwym względem. Co warto podkreślić to fakt, iż większość z nich nie posiada wykształcenia muzycznego. Do chóru należą m.in. adwokat, architekt, informatyk, nauczyciele, chemicy czy handlowcy. Pomimo tych wielu różnic, jest coś, co ich łączy i spaja w jedną całość. Mianowicie chodzi o miłość do muzyki.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak pogratulował chórowi oraz dyrygentowi Wojciechowi Gdańcowi zaangażowania i determinacji w dążeniu do upragnionego celu oraz życzył, by takich jubileuszy było w ich życiu było jak najwięcej.  

- Jako mieszkaniec miasta, a także Prezydent, jestem podwójnie dumny, że taki chór oraz orkiestra działa na terenie naszego miasta. Brzmicie naprawdę jak wykształceni muzycy i dziękuję Wa, za tę pracę, na rzecz wspólnego dobra – podkreślił prezydent Janusz Stankowiak.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory takie jak: Piosenka jest dobra na wszystko, Cichosza, Fly me to the moon, The Lion sleep tonight czy Szczęście jest we mnie z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Chór niejednokrotnie współpracował z orkiestrą kameralną „Pro Simofnica”, a podczas tego szczególnego jubileuszu nie mogło ich zabraknąć. Wspólnie wykonali utwory Sway oraz Seasons of love. Gościnnie, na instrumentach perkusyjnych zagrał młody Starogardzianin, Michał Negowski.

 

MG

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe