Policjantka opowiedziała o bezpiecznej drodze do szkoły

  • 20.09.2021, 17:00
  • redakcja
Policjantka opowiedziała o bezpiecznej drodze do szkoły

Podziel się:

Oceń:

Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim uczestniczyli w spotkaniu z policjantką w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólne lekcje z funkcjonariuszką były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań na drodze.

W miniony piątek (17.09) w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka zajmująca się profilaktyka społeczną odwiedziła blisko 120 pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim.

W czasie zajęć z policjantką uczniowie, którzy niespełna miesiąc temu rozpoczęli swoją szkolną edukację, dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Funkcjonariuszka omówiła jakie zagrożenia mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Ponadto policjantka za pomocą magicznej tuby pokazała dzieciom, jak ważną rolę dla naszego bezpieczeństwa odgrywają odblaski.

Od początku września br. funkcjonariusze ze starogardzkiej komendy prowadzili również podobne spotkania w innych szkołach. Jak pokazują minione lata, wspólne spotkania mundurowych z uczniami są doskonałą okazją do przybliżenia pracy policjanta oraz przekazania informacji o tym, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, że dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Ponadto uczniowie, którzy w drodze do i ze szkoły korzystają z pobocza drogi poza obszarem zabudowanym w okresie od zmierzchu do świtu, muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe.

W tym szczególnym okresie policjanci apelują również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w rejonach szkół i przedszkoli. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe