Poważny wypadek w parku przy ul. Kryzana. Nieoficjalnie: 13-latka doznała urazu kręgosłupa i nogi

  • 15.09.2021, 13:19
  • redakcja
Poważny wypadek w parku przy ul. Kryzana. Nieoficjalnie: 13-latka doznała…

Podziel się:

Wczoraj (14 września) po godzinie 18 w parku przy ulicy Kryzana w Starogardzie Gdańskim doszło do poważnego wypadku.

Z naszych ustaleń wynika, że poważnie ranna została 13-letnia dziewczynka, mieszkanka Starogardu. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
-  Najpierw przyjechało pogotowie, później policja, a na samym końcu przyleciał śmigłowiec - mówią mieszkańcy z ulicy Kryzana.

Do wypadku doszło najprawdopodobniej na utworzonym przez osoby nieletnie placu do jazdy rowerami typu BMX.
- Dzieci same powycinały drzewa i krzaki, wykopały doły i nasypały góry piachu. Jest tam bardzo niebezpiecznie. Nikt nie ma nad tym kontroli. Wielokrotnie dochodziło tam do różnych niebezpiecznych zdarzeń. Może po tym wypadku Miasto zajmie się tym terenem i odpowiednio go zabezpieczy - słyszymy na miejscu. - Należy zaznaczyć, że Park ten jest pod ochroną i nie można w nim prowadzić żadnych prac ani wycinać drzew bez pozwolenia - zauważają nasi rozmówcy.

Na miejscu znaleźć można różne dziwne konstrukcje, śmieci, i nawet  - co gorsza - rozbite szkła.
- Młodzież znosi tam różne śmieci. Kanapy, lodówki... Zgłaszaliśmy to już wielokrotnie odpowiednim służbom, ale nikt z tym nic nie robi... Aż musiało dojść do nieszczęścia - mówią.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że nieletnia trafiła śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. W wypadku doznała urazu kręgosłupa i kończyny dolnej.

Zgłoszenia w tej sprawie nie odnotowali policjanci, ani strażacy.

Przypomnijmy, że niedawno w okolicach osiedla Nad Jarem otwarty został tor dla rowerów górskich i BMX. Skorzystać mogą z niego wszyscy mieszkańcy, jest bezpłatny. Zamontowano w nim urządzenia służące do jazdy wyczynowej, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.

_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)


Pozostałe