Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

  • 15.09.2021, 11:28
  • redakcja
Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

Podziel się:

Oceń:

100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim - I Starogardzka Drużyna Harcerzy im. gen. Tadeusza Kościuszki powstała już 1921 roku z inicjatywy prof. Stanisława Puppela. Od tamtej pory harcerze kultywują tradycję i historię, przekazując je kolejnym pokoleniom. W weekend 11-12 września starogardzcy harcerze świętowali jubileusz - 100-lecia istnienia Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji i wydarzeń z tym związanych. Osobom zasłużonym wręczono łącznie 125 medali pamiątkowych. Zwieńczeniem obchodów był koncert Michała Zielenia.

Nożownik zatrzymany - Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 40-latka. Jak ustalili mundurowi, sprawca w trakcie kłótni z 40-letnim mężczyzną zadał mu kilka ciosów nożem. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 24-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował już wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W dorobku ma fotografie największych katastrof i wydarzeń - W niedzielę (12 września br.) miała miejsce jedna z najważniejszych uroczystości jakie odbyły się w Polsce - Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Waldemar Kosiński, fotoreporter, który publikuje wiele fotoreportaży z Pomorza, jako jeden z pięciu z Polski prowadził obsługę fotograficzną beatyfikacji zasłużonego Kardynała i Prymasa Polski.

Okradł swoich rodaków... - Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty w sprawie włamania do domu. Usłyszał je 29-letni obywatel Ukrainy, który okradł wynajmowany przez swoich rodaków budynek. Sprawca zabrał między innymi sprzęt elektroniczny oraz odzież o łącznej wartości ponad 3 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

10 osób utknęło w windzie - W niedzielę, 12 września po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie wpłynęło zgłoszenie o osobach uwięzionych w windzie obiektu rozrywkowego przy ul. Hallera w Starogardzie. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży, pogotowie i policję.

Motocyklista uderzył w drzewo - W sobotę, 11 września około godziny 9.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Zelgoszcz w gminie Lubichowo.

Odłóż telefon i żyj! - Podnieś głowę! Warto żyć! - to jedno z haseł, jakie pojawiły się przed przejściem dla pieszych przy ul. Lubichowskiej w Starogardzie Gdańskim. W ten sposób władze Powiatu chcą zmusić pieszych do refleksji, a przede wszystkim zaprzestania korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Dożynki Gminno-Parafialne - Pierwsza niedziela września w Smętowie Granicznym poświęcona była świętowaniu Dożynek Gminno-Parafialnych, podczas których dziękowano za ukończenie żniw oraz plac polowych. Celebrowana przez ks. Proboszcza Leszka Kozłowskiego msza, w kościele pw. Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła uroczystość. Ulicami Smętowa przeszedł barwny korowód, z pelplińską Orkiestrą Dętą na czele, który w marszowym rytmie poprowadził wszystkich przybyłych na stadion sportowy przy GOKSiR, gdzie miejsce miała dalsza część spotkania.

82. rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim - Wójt Gminy Starogard Gdański – Magdalena Forc-Cherek, Prezydent Miasta Starogard Gdański – Janusz Stankowiak, Starosta Starogardzki – Karzimierz Chyła, Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin – Mirosław Chyła oraz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim – Janusz Lipski zapraszają do udziału w obchodach 82. rocznicy niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim. Oficjalne uroczystości rozpoczną się na cmentarzu wojennym 26 września o godz. 13:00.

Kluczem do sukcesu jest dopasowanie diety do samego siebie - Młoda studentka dietetyki, miłośniczka zdrowego trybu życia i fit słodkości… – mowa o Wiktorii Dąbrowskiej, która od kilku lat prowadzi bloga, w którym stara się ukazywać zdrowe podejście do jedzenia i obalać wszechobecnie panujące mity dietetyczne. W wywiadzie z Marceliną Gendzierską, redaktor Gazety Kociewskiej opowiedziała o swojej historii ze zdrowym odżywianiem, pracy dietetyka w dzisiejszych czasach oraz w jaki sposób układa plany żywieniowe. Zachęcamy do lektury.

Pielgrzymka do Królowej Pomorza - W sobotę 11 września odbyła się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Blisko 400. pielgrzymów przebyło pątniczą drogę, by pomodlić się w miejscu, w którym Matka Boża dokonała wielu cudów.

To była słoneczna niedziela… - 17 września wspominamy rok 1939 i sowiecki napad na Polskę. Jest to także nasze polskie święto państwowe: Światowy Dzień Sybiraka (od roku 2003).

Wózkowo - Sportowo - Dzień 8 września na długo pozostanie w pamięci Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Właśnie tego dnia po raz pierwszy na terenie powiatu starogardzkiego, w mieście Starogard w rozgrywkach sportowych wzięli udział tylko i wyłącznie wózkowicze, czyli osoby z ograniczeniami w lokomocji, na co dzień poruszające się na wózku inwalidzkim.

III Bieg BiegamBoLubię LASY - Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides zaprasza na trzecią edycję Biegu BiegamBoLubię LASY, który odbędzie się w niedzielę 19 września, w leśniczówce Szpęgawsk (koło Starogardu Gdańskiego). Start do biegu głównego, liczącego trasę 5 km.  rozpocznie się o godz. 12.00.

Bieg Wilka Kociewskiego - W niedzielę 19 września, przed Kwaterą Myśliwską w miejscowości Czarne, odbędzie się Bieg Wilka Kociewskiego – najszybsza leśna 5-tka. Jest to pierwsza edycja biegu z szybką i atestowaną trasą, pozwalającą osiągać nowe rekordy na 5 km. Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe.

Szuwary 2021 - W niedzielę 19 września odbędzie się Impreza na Orientację Szuwary 2021. Zawodnicy, biorący udział w Turystycznym Rajdzie wyruszą w trasę z amfiteatru Grodziska Owidz, przu ul. Rycerskiej 1. Organizatorem wydarzenia jest Kociewski Klub Turystyczny.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe