Nożownik zatrzymany! 24-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

  • 14.09.2021, 09:04
  • redakcja
Nożownik zatrzymany! 24-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 40-latka. Jak ustalili mundurowi, sprawca w trakcie kłótni z 40-letnim mężczyzną zadał mu kilka ciosów nożem. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 24-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował już wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

11 września po godzinie 3.00 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w Tczewie.
- Wysłani natychmiast pod wskazany adres funkcjonariusze ustalili, że sprawca podczas kłótni z 40-latkiem zaatakował go kilkukrotnie nożem. Pokrzywdzony z miejsca przestępstwa trafił do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali podejrzewanego 24-letniego mieszkańca Tczewa, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że 24-latek w chwili zatrzymania był trzeźwy, lecz została pobrana krew do badań na obecność narkotyków - relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski z tczewskiej policji.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.
- Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 24-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy - dodaje Krajewski.
Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe