50-lecie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim

  • 11.09.2021, 07:55
  • Źródło: Za UM Starogard
50-lecie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim

Podziel się:

Oceń:

Okrągła 50-ta rocznica istnienia komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim stała się idealną okazją do podsumowania działalności Zakładu oraz wyróżnienia pracowników z najdłuższym stażem pracy. Z tej okazji w sobotę 4 września najbardziej zasłużeni kierowcy otrzymali listy gratulacyjne oraz symboliczne upominki. Całe wydarzenie przebiegło w rodzinnej atmosferze, przy czym nie obyło się bez łez wzruszenia.

Zastępca dyrektora ds. technicznych, Piotr Pawłowski przypomniał historię zakładu powstałego w kwietniu 1971 r. z inicjatywy władz powiatu starogardzkiego w Tczewie.

Według historycznych danych, w styczniu 1975 roku oddział Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Tczewie został włączony do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Gdańsku jako jeden z jego wydziałów. W 1985 roku w strukturach WPK wydzielono Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Starogardzie Gd, które cztery lata później się usamodzielniło. W roku 1991 MPK przekształcone zostało w zakład budżetowy i do dzisiaj funkcjonuje pod nazwą Miejski Zakład Komunikacji.

- Od 2007 r. MZK w Starogardzie Gdańskim funkcjonuje w nowej siedzibie przy ul. Tczewskiej. Obecnie dysponuje 28 autobusami, z czego 22 codziennie ekspediowanych jest na linie do obsługi komunikacji miejskiej. Zakład obsługuje 8 linii na teren miasta Starogard Gdański, Koteż i Nowej Wsi Rzecznej. Co dzień autobusy przewożą ok. 10 000 pasażerów – podsumował zastępca dyrektora ds. technicznych.
W imieniu całej załogi oraz dyrektora MZK Piotr Pawłowski podziękował władzom miasta za wparcie, troskę, za ogromny wkład pracy oraz wszelkie decyzje, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie i rozwój komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim. Z kolei Dyrektor MZK Wojciech Szambowski przekazał także podziękowania oraz życzenia dalszej owocnej pracy od swojego poprzednika Henryka Klechy, który w 2020 roku po 37 latach pracy, w tym 31 lat spędzonych w MZK, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Z okazji 50. rocznicy działalności MZK w Starogardzie Gdańskim Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wręczył dyrektorowi MZK Wojciechowi Szambowskiemu jubileuszowy grawer pamiątkowego biletu autobusowego.

- Obecnie żyjemy w trudnych czasach, chociażby ze względu na obostrzenia covidowe, co powoduje wymierne straty w zakładzie. Robimy co w naszej mocy, aby firmę utrzymać i możecie być pewni, że MZK nie przestanie istnieć. Wasza praca jest niezwykle odpowiedzialna i ważna. Otrzymujemy dużo pochwał waszej pracy i zachowania. Bardzo wam za to dziękuję w imieniu swoim, władz samorządowych i całej lokalnej społeczności – zaznaczył Prezydent Janusz Stankowiak.

Listy gratulacyjne oraz upominki otrzymali również wieloletni pracownicy MZK ze stażem ponad 35-lat: Ewa Nowak, Andrzej Pielecki, Jarosław Banaś, Mariusz Dubaj, Janusz Dubiella, Zbigniew Czepirski, Jacek Kurecki, Ireneusz Puttkammer, Kazimierz Polakowski, Janusz Kręczkowski, Krzysztof Kottlewski, Piotr Pawłowski, Marek Jankowski, Waldemar Sikora, Sławomir Kuchta, Andrzej Polakowski, Krzysztof Górecki, Ryszard Nowak, Andrzej Paul, Andrzej Radomski, Stanisław Cerowski, Jan Deruś, Ryszard Mielewczyk i Karol Olżyński. Wręczyli je prezydent miasta Janusz Stankowiak, przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

 

Źródło: Za UM Starogard

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 11.09.2021, 14:25
Kiedyś prawie do każdej wioski w gminie Starogard dojeżdżały miejskie autobusy. A teraz? Co bardziej deficytowe linie to jeżdżą obecnie tylko 2-3 razy dziennie. Pamiętacie centrum przesiadkowe w miejscu obecnego marketu przy Kolejowej? W barze na tym centrum można było zjeść zapiekankę. A obok była ogrodzona minibaza MZK.
jacek
jacek 11.09.2021, 11:41
Wielki szacunek i gratulacje dla kierowców, których pamiętam jakby jeździli od zawsze ;) Włos trochę bielszy, ale to ci sami uśmiechnięci przedstawiciele tego przedsiębiorstwa.
o
o 11.09.2021, 13:36
Szacunek? Tak jak kopciły diesle z MZK tak kopcą do dzisiaj. Tobie jak widać to nie przeszkadza?
chłopie
chłopie 14.09.2021, 12:03
Czego się męczysz?

Pozostałe