Legitymował się cudzym dokumentem. Mężczyzna był poszukiwany

  • 06.09.2021, 12:40
  • redakcja
Legitymował się cudzym dokumentem. Mężczyzna był poszukiwany

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali 41-latka ściganego 2 listami gończymi. Mężczyzna był poszukiwany przez gdański sąd w celu odbycia łącznej kary 6 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kryminalne. Aby uniknąć zatrzymania, podejrzany posługiwał się cudzym prawem jazdy. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w czasie kontroli drogowej.

W miniony weekendu policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo. Z informacji jaką posiadali funkcjonariusze wynikało, że autem tym miał poruszać się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna.
- W czasie legitymowania 41-latek posłużył się prawem jazdy, w którym wizerunek osoby na zdjęciu różnił się od wyglądu kierowcy. Poza tym ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że dane personalne z dokumentu wskazywały personalia innej osoby. Z uwagi na powyższe mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej jednostki w celu wyjaśnienia rozbieżności - informuje asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Pomogła nowoczesna technika
Policjanci użyli skanera linii papilarnych, dzięki któremu porównali odciski palców zatrzymanego kierowcy z odciskami linii papilarnych poszukiwanego mężczyzny. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany do kontroli drogowej kierowca, posiada takie same tatuaże jak poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 41-latek.
- Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić faktyczne dane personalne legitymowanego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego jest ścigany 2 listami gończymi w celu odbycia łącznej kary 6 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione oszustwa - przybliża rzecznik starogardzkiej policji.
 Podejrzany, aby uniknąć orzeczonej przez sąd kary więzienia, celowo posługiwał się dokumentem wystawionym na inne nazwisko.

Zatrzymany trafił do więzienia
Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszał już zarzut dotyczący posługiwania się cudzym dokumentem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej zgodnie z dyspozycją sądu 41-latek trafi do placówki penitencjarnej, w której będzie odbywać orzeczoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe