Spektakl „Laboratorium Dźwięku”

  • 04.09.2021, 10:50
  • redakcja
Spektakl „Laboratorium Dźwięku”

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 16 września, Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na niezwykły spektakl w reżyserii Ewy Piotrowskiej z Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu pt. „Laboratorium Dźwięku”. Widowisko w swoim zamyśle ma ukazać, że źródło muzyki tkwi we wszystkim co nas otacza, ażeby je odkryć - potrzeba tylko odrobiny wyobraźni!

Widzowie tego wydarzenia staną się świadkami badania dźwięku przez czworo aktorów-laborantów. Doświadczą oni możliwości poznania swoistych obiektofonów – quasi – instrumentów o nieoczywistym i specyficznym brzmieniu, nierzadko wykonanych z przedmiotów codziennego użytku. To sposób na potwierdzenie, iż źródło muzyki jest do odkrycia niemal wszędzie.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami, którzy opowiedzą trochę więcej o wspomnianych wyżej obiektofonach. Spektakl odbędzie się o godz. 18:00 w Starogardzkim Kinie „Sokół”. Bilety w cenie 10 zł możliwe są do nabycia w recepcji SCK.

Spektakl organizowany jest w ramach programu TEATR POLSKA, którego celem jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny.

- Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Zespołu Sterującego ds. artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Zespół Sterujących ds. finansowych – czytamy na stronie teatrpolska.pl.

W okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 r. zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. „Laboratorium dźwięku” otrzymało dofinansowanie o łącznej kwocie 40 100 zł.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe