"ODBLASK TO NIE OBCIACH” z magiczną tubą w Osieku

  • 28.08.2021, 17:50
  • redakcja
"ODBLASK TO NIE OBCIACH” z magiczną tubą w Osieku

Podziel się:

Oceń:

Policjantka ze starogardzkiej komendy odwiedziła uczestników biorących udział w zajęciach pn.”Osieckie wakacje”, w ramach zajęć dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci za pomocą magicznej tuby miały okazję przekonać się jaka jest różnica między osobą, która nosi odblaski a która nie.

W poniedziałek 23 sierpnia br. policjantka zajmująca się profilaktyką  odwiedziła dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej w Osieku. Głównym celem spotkania było promowanie noszenia elementów odblaskowych i uświadomienie jak ważną rolę spełnia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym taki element założony na odzież. Każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien wiedzieć jak słabo jest widoczny po zmroku, gdy nie ma odblasków.

Uczestnicy biorący udział w spotkaniu mogli  sprawdzić działanie magicznej tuby, w której zostały umieszczone dwie postacie. Jedna z nich jest wykonana z materiału odblaskowego. W  momencie oświetlenia postaci w tubie tylko jedna odbija światło, a druga jest kompletnie niewidoczna. Tak samo dzieje się na drodze, gdy kierujący samochodem oświetli pieszego, który nosi elementy odblaskowe. Dzięki magicznej tubie, dzieci mogły sobie uświadomić jak wygląda nieoznakowana osoba na drodze.  Ponadto na koniec spotkania każde dziecko otrzymało ludziki odbijające światło.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu pn. ”Osieckie wakacje” i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewelina
Ewelina 29.08.2021, 08:45
Dzieci w dzisiejszych czasach, nie znają elementarnych zasad korzystania z chodnika, jezdni, przejść dla pieszych. Jazda deskorolkami, hulajnogami, rolkami, rowerami bez kamizelek, odblasków, kasku, światełek i znajomości przepisów a przede wszystkim bez opieki rodzica to norma. Te dzieci bez opieki mają po kilka-kilkanaście lat a w miastach to plaga , co potrafią wyczyniać. Kiedyś odblaski posiadał byle jaki tornister a dzieci uczono upewniania się zanim wejdą na pasy.

Pozostałe