[FOTO] Wrak Race Bobowo

  • 21.08.2021, 09:20
  • redakcja
[FOTO] Wrak Race Bobowo Ewa Macholla-Jacewicz, Ireneusz Makiła

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 15 sierpnia, w Bobowie odbyło się kolejne wydarzenie p.n. WRAK RACE BOBOWO! Organizatorami imprezy byli: Paulina i Tomasz Kowalscy - mieszkańcy gminy Bobowo oraz Kinga i Marcin Kanka - mieszkańcy Starogardu Gdańskiego. Współorganizatorem zawodów była Rada Sołecka Wsi Bobowo.

Tym razem grupa inicjatywna przystąpiła do zadania ,,Działaj Lokalnie” i udało się! Władze Powiatu Starogardzkiego wsparły wydarzenie, z czego zarówno organizatorzy, sołtys, uczestnicy, jak i mieszkańcy Bobowa bardzo się cieszą, ponieważ nagrody rzeczowe dla zawodników były bogate!

Uczestników było 64, w tym 4 kobiety i 4 osoby w wieku 14-18 lat, które brały udział w biegu młodzieżowym, oczywiście pod opieką swoich rodziców, którzy to zarazili ich zawodami, zabawą i konkurencją wraków. Gościem na wydarzeniu był Powiatuś (maskotka pow. starogardzkiego), o którym jest ostatnio wszędzie głośno. To właśnie on rozpoczął flagą start młodzieży.

- Podczas niedzielnego wydarzenia gościliśmy Moto Kociewie Stg z pokazem pierwszej pomocy. Zrobiliśmy także challange dla Wioli, naszej koleżanki, której przyszło zmierzyć się z nowotworem żołądka… Z pomocą Krzysztofa Cegłowskiego, członka rady sołeckiej, znanego jako DJ Kabi zatańczyliśmy taniec do piosenki "Jerusalema", nominując tym samym inne grupy do tańca. Celem podjęcia wyzwania jest pomoc w zbiórce pieniążków (link: www.siepomaga.pl/walka-wiolety) – mówi Paulina Kowalska, jedna z organizatorek imprezy.

Odtwarzana coraz częściej, przez miłośników wraków, piosenka z YouTube pt. Rajd to Rajd idealnie odzwierciedla emocje towarzyszące naszej imprezie… - mówi sołtys Bobowa.

Rajd to rajd, dla nas to jest raj, na na na na na… Szpaler ludzi za taśmą, a przed nimi safety man… (…) Człowiek razem z maszyną, złączony po to by, złamać prawa fizyki i spełnić swoje wielkie sny…”

- Tłumy zgromadzonych, kurz na twarzach kibiców, liczna grupa zawodników świadczą o tym, że chcemy spotykać się częściej na torze. Kolejne Wraki na pewno będą zorganizowane jeszcze w Bobowie. Nie raz usłyszymy jeszcze ryk silników, przeżyjemy ten niesamowity start, poczujemy emocje i zaznamy dobrej zabawy. Cieszymy się, że naszej gminie i w naszym powiecie tyle się dzieje – podsumowuje sołtys Bobowa, Ewelina Szczodrowska.

 

_redakcja

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe