Festyn Rodzinny sołectwa Białachowo [FOTO]

  • 06.08.2021, 13:47
  • redakcja
Festyn Rodzinny sołectwa Białachowo [FOTO] Urząd Gminy Zblewo

Podziel się:

Oceń:

GM. ZBLEWO. W sobotę, 24 lipca odbył się doroczny Festyn Rodzinny sołectwa Białachowo. Na mieszkańców – tych mniejszych i większych czekały fantastyczne atrakcje – m.in. dmuchańce i konkursy dla dzieci, spotkanie z druhami OSP Zblewo, tańce przy wyjątkowej oprawie muzycznej zespołu Czarnanuta czy możliwość spróbowania przepysznych wypieków i potraw, przygotowanych przez uzdolnione panie z KGW Białachowo oraz panią sołtys. A co najważniejsze! – dopisała pogoda i humory uczestników wydarzenia.

Organizatorzy festynu zadbali o to, by w to piękne, sobotnie popołudnie nikt się nie nudził. Było wesoło, smacznie i ciekawie! Oczywiście najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, dla których przygotowano m.in. dmuchany zamek, konkursy sportowe z nagrodami oraz ściankę wspinaczkową. Było też spotkanie z druhami z OSP Zblewo i ich pięknymi, lśniącymi wozami bojowymi, które wzbudziły zachwyt wśród dzieci. Były też lody, uwielbiana przez dzieci wata cukrowa i… loteria, w której każdy los wygrywał. A do wygrania był m.in. sprzęt sportowy, zabawki i gadżety promocyjne.

Jak zawsze, cudownie ugościły wszystkich Panie Gospodynie z KGW Białachowo. Panie upiekły tyle fantastycznych ciast, że wystarczyło dla wszystkich. Nie zabrakło słynnych białachowskich rogalików i przepysznego pleśniaka Pani Sołtysowej. A dla tych, którzy wolą coś słonego był bigos, chleb ze smalcem, zapiekanki i krupnioki.

Festyn był świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu.
- Przez okres pandemii takich wydarzeń jak dzisiejszy festyn bardzo nam brakowało. Cieszymy się, że w końcu możemy się spotkać i razem bawić. Dziękuje Mieszkańcom, że mimo rozpoczynających się żniw znaleźli chwilę czasu, przyjęli nasze zaproszenie i przyszli na festyn!” – mówił inicjator imprezy, sołtys Krzysztof Włoch.

Wydarzenie zakończyło się zabawą i tańcami pod gołym niebem, a podczas imprezy wystąpił zaprzyjaźniony, rodzinny zespół Czarnanuta z Borzechowa.

 

(MP za Urzędem Gminy Zblewo)

_redakcja

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe