I edycja Rajdu Cyklo Gmina Starogard Gdański [FOTO]

  • 30.07.2021, 09:55
  • MG
I edycja Rajdu Cyklo Gmina Starogard Gdański [FOTO]

Podziel się:

Oceń:

Prawie 200 amatorów kolarstwa wzięło udział w pierwszej edycji Rajdu Cyklo Gmina Starogard Gdański. Wydarzenie miało charakter rekreacyjno-odpoczynkowy a udział w nim mógł wziąć każdy miłośnik dwóch kółek, bez względu na poziom zaawansowania.

Przedsięwzięcie skierowane było zarówno dla osób bardziej wyczynowych, jak i tych którzy jeżdżą rowerem przeważnie rekreacyjnie. Pokonali oni trasę liczącą 50 lub 100 km. Zawodnicy startowali i kończyli przejazd na terenie Grodziska Owidz. Znalazły się tam osoby m.in. z Trójmiasta, Kociewia czy nawet Warszawy.

Trasa prowadziła m.in. przez Bobowo, Borzechowo, Ocypel, Skórcz i Pelplin. Zawodnicy wystartowali na rowerach szosowych, trekkingowych, MTB, a także miejskich. Jednym z organizatorów rajdu było Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Jak twierdzi Marta Kamińska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego, rajd ten nie miał formuły wyścigu. W związku z tym, można było co 20-30 km. zregenerować siły, zjeść oraz porozmawiać ze znajomymi. Dla tych, którzy pragnęli sprawdzić swoją kondycję przygotowane zostały grupy z osobami prowadzącymi, wyznaczającymi prędkość już na starcie.

- Pomorskie tereny słyną z tego, że jest trochę przewyższeń. Tutaj na długiej pętli jest ok. 500 metrów przewyższeń. Najczęściej dla takiej osoby, która jeździ na rowerze tygodniowo ok. 50-60 km, cokolwiek robi, jest to do przejechania - mówi Marta Kamińska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Pogoda dopisała wszystkim przybyłym kolarzom. Mimo wiatru i wysokiej temperatury, uczestnicy zachwalali świetną organizację oraz smaczne jedzenie w bufetach. Okoliczne widoki były rekompensatą wszelkich trudności.

MG

Zdjęcia (11)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 30.07.2021, 11:19
Liczy się refleks impreza odbyła się prawie 2 tygodnie temu, i już jest informacja. Brawooo!!!
jack
jack 30.07.2021, 10:36
Tak patrząc na te wypasione rowery i stroje, to nie jest to zapewne tanie hobby.

Pozostałe