Podczas prac ziemnych wykopali ludzkie szkielety

  • 22.07.2021, 14:11
  • redakcja
Podczas prac ziemnych wykopali ludzkie szkielety

Podziel się:

Oceń:

Podczas prac ziemnych wykonywanych na ulicy Wałowej w Smętowie Granicznym, pracownicy natrafili na ludzkie kości. O znalezisku powiadomiono policję, a roboty zostały chwilowo wstrzymany.

Z przekazanych nam informacji wynika, że ludzkie kości odnalezione zostały we wtorek, 20 lipca, podczas prac ziemnych związanych z układaniem kabla na ulicy Wałowej w Smętowie Granicznym.
- Był tam kręgosłup, żebra, kości udowe – relacjonuje nam jeden ze świadków. - Policja zabezpieczyła szkielet, lecz kolejnego dnia ponownie odkopano kości, jednak tym razem zostały pozostawione same sobie. Przypuszczam, że jest tam tego znacznie więcej – dodaje.

Informacje te potwierdza asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.
- Otrzymaliśmy informację, że doszło do wykopania kości ludzkich. Na miejsce udali się policjanci, którzy zabezpieczyli kości do badań. Czynności w tej sprawie prowadzi starogardzka prokuratura – informuje oficer prasowy.

Niewykluczone, że miejscu obecnych prac dawniej znajdował się cmentarz lub mogiły z II wojny światowej.

W tej sprawie zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do prok. Grażyny Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku oraz do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Czekamy na odpowiedź.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe