Wyniki konkursu pn. Moje bezpieczne wakacje

  • 21.07.2021, 12:26
  • redakcja
Wyniki konkursu pn. Moje bezpieczne wakacje

Podziel się:

Oceń:

Niedawno ogłoszony konkurs na prace plastyczne, których tematyka dotyczyła bezpiecznych wakacji cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno dzieciaków, jak i rodziców. W ciągu kilku dni wpłynęło do nas ponad 20 prac młodych autorów, w różnym wieku, którzy w „bitwie na talenty plastyczne” walczyli o plecaczki z kaskami rowerowymi oraz ochraniaczami z motywem Spongebob’a – bohatera z amerykańskiego serialu animowanego.

Czas na dostarczanie prac do redakcji zakończył się w niedzielę, 18 lipca. Prace można było dostarczać osobiście, wysyłać pocztą tradycyjną bądź elektroniczną. We wtorek (20.07.21 r.), w składzie 3-osobowej komisji wybraliśmy 4 osoby, które otrzymają nagrody główne za najciekawsze rysunki. Kilka prac postanowiliśmy także wyróżnić, a ich autorom wręczyć upominki. Pozostałe osoby będą mogły odbierać z siedziby Redakcji drobne gadżety, które również poprawią widoczność młodocianych uczestników ruchu. Nagrody wyróżnienia oraz gadżety ufundowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

 

Cel konkursu
Celem naszej zabawy było zwiększenie świadomości nieletnich, w zakresie bezpieczeństwa,  o którym mogli porozmawiać ze swoimi opiekunami podczas wykonywania i dostarczania rysunków na nasz konkurs. Wakacje dają dzieciakom możliwość spędzania czasu na rowerze, hulajnodze, na kąpielach nad jeziorem czy morzem – często bez opieki zapracowanych rodziców, którzy niestety nie mają wakacji tak, jak ich ukochane pociechy, dlatego muszą w sposób wyjątkowy zadbać o ich bezpieczną zabawę podczas swojej nieobecności czy przekazania opieki dziadkom czy innym opiekunom. Naszą małą zabawą oraz nagrodami postanowiliśmy do tej edukacji dołożyć swoją cegiełkę. Więcej na temat bezpieczeństwa opowie dzieciakom Marek Konkolewski – ekspert ds. ruchu drogowego, podczas wręczania nagród głównych oraz wyróżnień.
 

Gratulacje
Wszystkim autorom prac, jak i ich rodzicom gratulujemy. Widać, że dzieciaki mają nie tylko talent plastyczny, ale i jakąś wiedzę na temat poprawnego zachowania i dbania o swoje bezpieczeństwo podczas zabaw. Przeglądając prace widać było, że jak wybierać się na rower to w kasku i ochraniaczach… Jak się kąpać nad morzem czy jeziorem to pod okiem ratownika, w pływaczkach czy dmuchanym kole… Jak wyjeżdżać z rodzicami, to bez przekraczania prędkości na drodze. Chcielibyśmy dodać, że najmłodsi autorzy nadesłanych rysunków mają tylko 4 lata!

 

Wyniki i wręczenie nagród
Decyzją komisji, nagrody główne trafią w ręce: Wojtka Fryszki (8 lat), Adama Złotowskiego (11 lat), Liliany Wysockiej (4 lata) oraz Wiktorii Leszmann (9 lat).

Nagrody wyróżnienia trafiają w ręce: Mai Kurdyn (7 lat), Hani Cegłowskiej (4 lata), Dawida Nitkowskiego (12 lat), Wiktora Nierzwickiego (13 lat) oraz Nadii Cygan.

O terminie odbioru powyższych nagród poinformujemy Waszych rodziców telefonicznie. Koniecznie zabierzcie ze sobą swoje prace!

Pozostałe osoby będą mogły odbierać gadżety po wcześniejszym zapowiedzeniu swojej wizyty pod nr tel. 515 198 735.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe