Bon Turystyczny coraz popularniejszy

  • 18.07.2021, 10:15
  • Krzysztof Cieszyński
Bon Turystyczny coraz popularniejszy

Podziel się:

Oceń:

Początek wakacji spowodował gwałtowny wzrost zainteresowania Polskim Bonem Turystycznym. Mieszkańcy pomorskiego na wypoczynek swoich dzieci wydali przy pomocy bonów ponad 53 mln zł. W całym kraju na konta firm turystycznych popłynęło już ponad 818 mln zł.

W województwie pomorskim do połowy lipca wygenerowano ponad 275 tys. bonów, a ponad 143 tys. z nich już zostało aktywowanych. Jeszcze w maju aktywowanych bonów było blisko 98 tys. W całości, mieszkańcy Pomorza wykorzystali blisko 45 tys. bonów. Suma wszystkich płatności przy użyciu bonów z Pomorza wynosi ponad 53 mln zł. W porównaniu do maja to wzrost o ponad 31 milionów. Blisko 132 tys. nie zostało jeszcze aktywowanych.Zapłatę bonem przyjmuje ponad 30 tys. firm i organizacji pożytku publicznego z sektora turystycznego.

Wygenerowanie bonu jest bardzo proste. Wystarczy mieć profil  na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił, może skorzystać z instrukcji i filmu, które pomogą w założeniu konta. Bon jest dostępny na w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w
zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności
bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). W tym celu na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny". Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. Ważne, aby zrobić to dokładnie. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte. Bonem można płacić do końca marca 2022 r. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu trzeba skorzystać z noclegu czy imprezy. Nie ma przeszkód, by opłacić w ten sposób rezerwacje na np. pobyt w późniejszym terminie.

 

Krzysztof Cieszyński

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daria
Daria 21.07.2021, 15:09
Nie wiem co jest większą patologią, osoby żyjące na koszt innych, czy ci co wierzą ,że trzeba mieć jak najwięcej dzieci, bo kto będzie pracował na przyszłe emerytury. Jeszcze trochę, to patusom będą fundować mieszkania, domy i auta na własność a kto na to zapracuje ty , ja brawo.BONY MIAŁY BYĆ DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH,A TERAZ CO???, NIECH ROBOLE TYRAJĄ A DZIECIARNIA KORZYSTA!!!!.
Kaśka
Kaśka 19.07.2021, 20:54
Najlepiej wydaje się kasa ale nie swoją. Darmozjady nadal z naszych podatków żrą piją i mają wszystko w ***. A pracy brak bo wykształcenie mają za wysokie. Patologia zasrana. I nieroby.
zdziwiony
zdziwiony 19.07.2021, 20:13
na początku była mowa że bon dostaną ci co pracują , i to jeszcze bym zrozumiał skoro ktoś płaci podatki to mu się należy . Ale dlaczego płacąc podatki na czyjeś dzieci ten ktoś dostanie jeszcze na te dzieci bon turystyczny - dostaje 500+ to chyba z tego może zorganizować wakacje dla swoich dzieci !!!!!
Kaśka
Kaśka 19.07.2021, 20:56
Nie bo to idzie na przepicie. Dzieci nic z tego nie mają . A teraz dostaną bon wakacyjny To jak nie uda się go sprzedać na chlanie to coś dzieci z tego będą miały.
leon
leon 19.07.2021, 19:42
jedna wielka patologia i rozdawnictwo pieniędzy podatników !!!
xd
xd 19.07.2021, 03:26
I brawo - dobry PIS :)

Pozostałe