Włamali się do zaparkowanego auta. Straty oszacowano na blisko 76 tys. zł.. Zatrzymany w sprawie 18 i 19-latek usłyszeli już zarzuty.

  • 16.07.2021, 11:27
  • KPP Starogard Gdański
Włamali się do zaparkowanego auta. Straty oszacowano na blisko 76 tys.…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 z 5 osób, które są podejrzewane o włamanie się do zaparkowanego auta. Przestępcy wyrwali osłonę chłodnicy oraz ukradli koła, lampy i radioodtwarzacz z nawigacją. Straty spowodowane tym zdarzeniem wyniosły ponad 76 tys. zł. Zatrzymany w sprawie 18 i 19-latek usłyszeli już zarzuty. Przedstawienie zarzutów kolejnym osobom jest już tylko kwestią czasu. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego w wyniku szeroko zakrojonych działań oraz pracy operacyjnej ustalili personalia 5 osób w wieku od 18 do 20 lat, które włamały się do zaparkowanego volkswagena. Straty powstałe w wyniku tego przestępstwa wyniosły ponad 76 tys. zł. Sprawcy ukradli z auta 4 koła oraz reflektory i kierunkowskazy. Następnie włamali się do pojazdu, skąd zabrali radioodtwarzacz z nawigacją. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy oraz przeprowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Podejrzani spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, włamania i uszkodzenia mienia. Policjanci odzyskali skradzione z auta koła oraz reflektory.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany w tej sprawie 18-latek popełnił już wcześniej podobne przestępstwo. Mieszkaniec gminy Bobowo okradł jedną z posesji, gdzie jego łupem padły kosa spalinowa i motocykl krosowy o łącznej wartości ponad 9 tys. zł. W tym przypadku, podjęte przez kryminalnych czynności również doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia. Już niebawem zabezpieczony przez funkcjonariuszy motocykl wróci do swojego właściciela. Zatrzymanie kolejnych podejrzanych w tej sprawie osób jest już tylko kwestią czasu. Teraz za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

 
KPP Starogard Gdański

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sławek EU07
Sławek EU07 17.07.2021, 15:06
Pisze się motocykl crossowy, a nie krosowy.
krzysztof_mikolajski
tutam 17.07.2021, 12:30
Jakie 10 lat więzienia? Max rok w zawiasach. Takie mamy sądy.
mądralo
mądralo 17.07.2021, 14:52
Prawo stanowi parlament a nie sądy.
Darek
Darek 17.07.2021, 14:05
Będą mieć lepsze żarcie niż uczciwy człowiek w szpitalu.Co ja piszę za dyrdymały dostana w zawieszeniu i będą chodzić luzem .

Pozostałe