Kredyt odnawialny - na czym polega? Wyjaśniamy

  • 14.07.2021, 14:11
  • redakcja
Kredyt odnawialny - na czym polega? Wyjaśniamy

Podziel się:

Oceń:

Kredyt odnawialny to dodatkowe pieniądze dostępne dla nas w ramach konta osobistego. To swojego rodzaju alternatywa produktu jakim jest kredyt gotówkowy i „odnawia” się za każdym razem, gdy na rachunku pojawiają się środki finansowe z dowolnych źródeł. Jego zaletą jest to, że niewiele kosztuje i nie jest spłacany ratalnie. Potrzebujemy jedynie pozytywnej oceny zdolności kredytowej i stabilnego źródła dochodu. Należy także uważać, aby nie wpaść w nawyk korzystania z tego rozwiązania przez cały czas. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o kredycie odnawialnym?

Co to jest kredyt odnawialny?

Kredytem odnawialnym nazywamy produkt bankowy, który powiązany jest z naszym kontem osobistym lub firmowym. Czasami nazywany jest linią kredytową, kredytem na koncie lub kredytem rewolwingowym. Istotą takiego rozwiązania jest fakt powiększenie salda o dodatkową kwotę, z której można skorzystać w każdej chwili. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania, dowiesz się tu: http://madrzepozyczaj.pl/kredyt-odnawialny-czy-warto-z-niego-skorzystac/.

Na czym polega kredyt odnawialny w praktyce?

Klienci indywidualni i firmowi mogą starać się o kredyt odnawialny zwykle w banku, związanym z rachunkiem oszczędnościowo rozliczeniowym. Można powiedzieć, że jest to alternatywa kredytu gotówkowego. Każdy kredyt odnawialny ma indywidualny limit, który zależy od podpisanej przez nas umowy i zdolności kredytowej.

Limit odnawialny może być ustalony na poziomie 500 do 150 000 zł. Możemy skorzystać z niego na dowolne potrzeby. W przeciwieństwie do innych produktów bankowości elektronicznej nie musimy określać konkretnego celu pożyczenia otrzymanych przez bank środków. W ramach kredytu odnawialnego możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych w sklepach, wypłacać gotówkę lub płacić online.

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli zaciągniemy kredyt odnawialny na kwotę 10 000 zł, a mieliśmy na koncie 5000 zł, to do dyspozycji mamy 15 000 zł. Jeżeli spożytkujemy swoje 5000 zł i zaczniemy korzystać z limitu odnawialnego, wówczas bank nalicza odsetki od wykorzystanej kwoty kredytu odnawialnego. Jeżeli szukasz najlepszej pożyczki przez internet to sprawdź - madrzepozyczaj.pl

Zalety kredytu odnawialnego

Z kredytem odnawialnym wiążę się wiele zalet. Musimy jednak pamiętać o tym, aby spłacić kredyt odnawialny w odpowiednim czasie, gdyż tylko wtedy nie zostaną naliczone dotkliwe kary. Odsetki zostaną naliczone od wykorzystanej kwoty kredytu. Spośród najważniejszych zalet takiego rozwiązania wymieniamy:

  • Gwarancja dodatkowych środków na koncie w razie potrzeby,
  • Naliczanie odsetek tylko do wykorzystanej kwoty kredytu,
  • Brak obaw o to, że zabraknie niezbędnych środków na koncie,
  • Niskie oprocentowanie.

Kredyt odnawialny to produkt bankowy, jak każdy inny. Należy więc korzystać z niego ostrożnie i odpowiedzialnie. Warto poznać swoje realne potrzeby i rozsądnie gospodarować otrzymanymi środkami. Wówczas kredyt będzie pomocnym rozwiązaniem, a nie kulą u nogi. Terminowa spłata należności uchroni przez przykrymi konsekwencjami. Przed podpisaniem umowy zapoznajmy się, jaki jest całkowity koszt kredytu limitu odnawialnego, jakie odsetki naliczane są po skorzystaniu z usług świadczonych przez bank i czym grozi nieuregulowanie zobowiązania na czas.

Udzielenie kredytu odnawialnego – warunki

uzyskanie kredytu wiąże się ze spełnieniem kilku podstawowych wymagań. Warunki w zależności od banku mogą być zmienne. Uniwersalne zasady, jakimi charakteryzują się kredyty odnawialne, są następujące:

  • Wymagana pełnoletność,
  • Polskie obywatelstwo,
  • Stałe miejsce zamieszkania na terenie RP,
  • Zdolność kredytowa.

Najważniejszym z czynników jest ten ostatni. Zdolność sprawdzana jest z reguły na podstawie przepływów pieniężnych na koncie w banku. Może być także sprawdzana historia kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej.

 

 

 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Helmut Hager
Helmut Hager 20.07.2021, 21:50
Skontaktuj sie z nami w sprawie pozyczki. Oferujemy szybka pozyczke z oprocentowaniem 2% dla kazdego w ciagu 48 godzin przelewem SEPA. Mozesz wyslac nam wiadomosc e-mail na adres garranti***[email protected] lub WhatsApp pod numer +905 396 242548.
Kosik Lukas
Kosik Lukas 20.07.2021, 21:49
Nadal szukasz pozyczki, a Twój bank odmawia jej udzielenia, poniewaz masz zla historie kredytowa? A moze potrzebujesz kredytu na zakup domu, rozpoczecie lub rozszerzenie dzialalnosci? Nie szukaj dalej, poniewaz pomozemy Ci z pozyczka. Pozyczka jest szybka i pewna. skontaktuj sie z nami teraz bez ziraat***[email protected], aby uzyskac wiecej informacji.
Max Bent
Max Bent 20.07.2021, 04:58
Witam panie i panowie, czy potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Max Bent. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

Potrzebujesz pilnej *** na spłatę długów lub *** kapitałowej na usprawnienie działalności? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz konsolidacji kredytu lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie Twoje problemy finansowe stały się przeszłością. Skontaktuj się z nami przez e-mail:

[email protected]
[email protected]

To są kredyty hipoteczne Ocean Finance. Zainteresowanym oferujemy *** z rozsądnym oprocentowaniem 2%. Zakres waha się od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.

Pozostałe