Autobusem MZK nad jezioro w Płaczewie [ROZKŁAD]

  • 09.07.2021, 13:03
  • redakcja
Autobusem MZK nad jezioro w Płaczewie [ROZKŁAD]

Podziel się:

Oceń:

3 lipca Miejski Zakład Komunikacji uruchomił linię sezonową "P", która kursuje na trasie Starogard Gdański - Płaczewo. Komunikacja obsługuje kąpielisko nad jeziorem w Płaczewie. Autobus kursuje w soboty, niedziele i święta z częstotliwością co 60 minut od godziny 10.00 do 18.00. Kursowanie linii uzależnione będzie od warunków atmosferycznych. Informację dotyczącą kursowania linii w danym dniu można uzyskać od dyspozytora MZK.

Na linii obowiązują ceny biletów takie same jak na liniach miejskich (normalny – 2,80 zł, ulgowy – 1,40 zł), ważność zachowują bilety miesięczne. - Prosimy pasażerów o zaopatrzenie się w bilety na przejazd w punktach sprzedaży lub biletomacie. Na linii "P" prowadzona jest zwyczajowa kontrola biletowa - informują przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie. - Osoby korzystające z biletów ulgowych i przejazdów bezpłatnych prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego prawo do ulgi oraz przejazdów bezpłatnych (uczniowie szkół podstawowych – legitymacja szkolna z adresem zamieszkania lub starogardzka karta bezpłatnego przejazdu) - dodają.


Autobusy do Płaczewa odjeżdżać będą z przystanku przy ul. Pomorskiej (po stronie Galerii Neptun). W środkach komunikacji publicznej obowiązkowe jest nadal zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki do dnia 31 sierpnia 2021 r. Informacje o kursowaniu linii – dyspozytornia MZK pod numerem telefonu 58 56 230 01 / 58 56 230 02 / 601 633 593.


We wtorek w imieniu Czytelników zwróciliśmy się do Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Urzędu Miasta z pytaniem, dlaczego autobus kursuje jedynie w weekendy i święta. Niestety nie otrzymaliśmy jeszcze informacji w tej sprawie.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe