czwartek, 25 kwietnia 2024 00:14

Duathlon: Magdalena Lenz – Mistrzyni Europy AG!

Starogardzianka Magda Lenz została mistrzynią Europy AG wygrywając swoją kategorię wiekową 30-34 jak i klasyfikację generalną! Serdecznie gratulujemy!

Autor: fot. materiały prasowe

W rumuńskim Targu Mures rywalizowali ze sobą age grouperzy. Mistrzyni Europy pokonała trasę w czasie 2:03:37 wyprzedzającym tym samym Rumunkę Rekę Balist o 17:56.

Z perspektywy Magdaleny Lenz trasa zawodów należała do jednej z najtrudniejszych jej startów. Duathlon został zorganizowany na torze wyścigowym „Transylvania Motor Ring”. Jest to bardzo wymagająca, pofałdowana i techniczna trasa wymagająca wiele siły od zawodników.

Na biegu należało pokonać ok. 600 m. podbieg. Jak napisała Magda na swoim Facebooku: na „dyszce” czterokrotnie, a na drugim biegu, na „piątce” dwa razy. Trasa rowerowa liczyła 37,5 km i ok. 300 m. podwyższeń.

- Gdyby nie liczne zakręty to pewnie znalazłaby się w TOP 3 moich ulubionych – podsumowała Magda na swoim fanpage'u.

Kolejne nieocenione doświadczenie zebrane. Życzymy dużo zdrowia i sukcesów na kolejnych startach!