Wczoraj i dziś. Kurkowe Bractwa Strzeleckie na Pomorzu

  • 22.06.2021, 11:30
  • redakcja
Wczoraj i dziś. Kurkowe Bractwa Strzeleckie na Pomorzu

Podziel się:

Oceń:

Do 29 sierpnia w Ratuszu Staromiejskim oglądać można wystawę „Kurkowe Bractwa Strzeleckie na Pomorzu wczoraj i dziś”. Okazją do jej powstania były dwa jubileusze: 25-lecie reaktywowania Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i 100-lecie powrotu Pomorza do Polski.

Jak mówi Lech Magnuszewski, jeden z komisarzy wystawy i prezes Okręgu Pomorskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, wystawa jest szczególną okazją do zaprezentowania pięknej działalności pomorskich bractw strzeleckich, w których od zawsze pielęgnowano patriotyczne tradycje oraz gotowość Braci Kurkowych do służby Ojczyźnie. Obecnie istniejące bractwa kontynuują i pielęgnują tradycje swoich poprzedników.
- Przy przygotowaniach tej ekspozycji pracowało wiele osób, którym teraz gorąco dziękuję. Wystawa to efekt ponad półrocznej, intensywnej pracy. Miała powstać już w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię i panujące obostrzenia nie było to możliwe – mówił dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Mariusz Brodnicki.

Na ekspozycji obejrzeć możemy m.in. archiwalne dokumenty; broń strzelecka; stare, jak również współczesne fotografie i kroniki; ordery; odznaki; sztandary; nagrody z krajowych i międzynarodowych turniejów strzeleckich; czy też przedwojenne i współczesne uniformy członków bractw. Wystawę można oglądać do 29 sierpnia w Ratuszu Miejskim.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łowczy
łowczy 23.06.2021, 19:11
tylko proszek na mole może tu pomóc i dezynfekcja łachów...
lidia
lidia 07.07.2021, 17:12
jak małe dzieci , a mole ich zjedzą...

Pozostałe