Zawody w strugach deszczu

  • 16.06.2021, 13:42
  • redakcja
Zawody w strugach deszczu

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 12 czerwca w Strudze, w strugach deszczu, odbył się Rajd na Orientację pn. Moczary'21. Mimo niesprzyjającej pogody, w rywalizacji wzięło udział 27 zawodników. Organizatorzy przygotowali kilka ciekawych tras, które wiodły przez malownicze, historyczne i piękne zakątki naszego regionu. Zawody zostały zorganizowane przez Kociewski Klub Turystyczny.

Na uczestników czekało 5 tras o różnym stopniu trudności i długości. Pierwsza trasa - dla osób początkujących - liczyła około 6 kilometrów. Kolejna - dla młodzieży - była nieco dłuższa i liczyła około 9 kilometrów. 15 kilometrów mieli do pokonania zawodnicy startujący w trasie dla osób zaawansowanych, a 30 kilometrów miłośnicy turystyki, którzy wybrali trasę rowerową. Nowością była trasa turystyczna z pełną mapą. Startujący na niej musieli zmierzyć się z około 15-kilometrowym odcinkiem. Rajd miał charakter nie tylko turystyczny i sportowy, ale także edukacyjny. Wszystkie bowiem trasy wiodły przez miejsca piękne krajobrazowo, ale także ważne historycznie.

Patronat nad cyklem Rajdów i Marszy na Orientację Kociewskiego Klubu Turystycznego patronatem objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl.

 

_redakcja

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe