Odpowie za kradzież reklamówki

  • 14.06.2021, 10:57
  • Źródło: KPP Starogard
Odpowie za kradzież reklamówki

Podziel się:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 57-latka podejrzanego o kradzież foliowej reklamówki, wewnątrz której znajdowały się pieniądze, telefon oraz ubrania. Sprawca został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Odzyskane przez funkcjonariuszy rzeczy wróciły już do swojego właściciela. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca br. w Starogardzie Gdańskim na jednym z placów budowy. Skradziona reklamówka należała do jednego z pracowników. Wraz z siatką zginęły znajdujące się w środku pieniądze, odzież oraz telefon komórkowy. Łączna wartość strat oszacowana została na 900 zł.

Powiadomieni o kradzieży policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili wstępne okoliczności dotyczące kradzieży. Mundurowi sprawdzili pobliski monitoring oraz zajęli się zbieraniem informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy tego zdarzenia.

Podczas kontroli targowiska miejskiego, policjanci z patrolu zauważyli osobę, której wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. Gdy na widok radiowozu mężczyzna próbował oddalić się w kierunku wiat handlowych, jeden z policjantów natychmiast ruszył w jego kierunku. W chwili zatrzymania podejrzany 57-latek posiadał przy sobie skradziony telefon. Mężczyzna wskazał również mundurowym miejsce, w którym ukrył skradzioną reklamówkę.

Podejrzany o kradzież mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Odzyskane przez policjantów mienie wróciło już do swojego właściciela. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (0)


Pozostałe