Pobili mężczyznę, bo ten zwrócił im uwagę, żeby nie śmiecili

  • 11.06.2021, 12:21
  • redakcja
Pobili mężczyznę, bo ten zwrócił im uwagę, żeby nie śmiecili

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę, którzy są podejrzewani o pobicie i zniszczenie mienia. Sprawcy zaatakowali mężczyznę, który zwrócił im uwagę, aby nie zaśmiecali terenu przyległego do jego posesji. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty.

Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego przedstawią dzisiaj zarzuty dotyczące pobicia oraz zniszczenia mienia. Usłyszy je 29-letnia kobieta oraz 30-letni mężczyzna, którzy zaatakowali właściciela jednej z posesji, gdy ten zwrócił im uwagę, aby nie zaśmiecali terenu przyległego do jego działki. Sprawcy pobili mężczyznę oraz uszkodzili jego mienie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godz. 23.30. przy jednej z ulic w centrum miasta. Napastnicy zaatakowali 39-latka, zniszczyli jego samochód oraz uszkodzili znajdujący się na posesji murek i balustradę. Łączne straty spowodowane tym zdarzeniem oszacowane zostały na łączną kwotę 20 tys. zł.

O całej sprawie poinformowany został dyżurny miejscowej komendy. Policjanci, którzy udali się na miejsce interwencji, ustalili rysopisy sprawców i już po kilku minutach zatrzymali podejrzanych. Funkcjonariusze przekonwojowali kobietę i mężczyznę do swojej jednostki, gdzie zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Śledczy przyjęli również zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast uszkodzenie ciał zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. Śledczy będą wnioskować w tej sprawie do prokuratury o zastosowanie policyjnego dozoru.

 

_redakcja

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mario
Mario 13.06.2021, 18:06
Starogardzka patologia 500 +
Idź do mopsu w kolejkę za zasiłkiem, twoi koledzy już tam są
Idź do mopsu w kolejkę za zasiłkiem, twoi koledzy już tam są 14.06.2021, 13:46
Sam pewnie bierzesz 500+, ale sie nie przyznasz
Kaśka
Kaśka 12.06.2021, 07:33
Podobna a może i ta sama parka balowała pod wiaduktem przy ulicy Kolejowej. Popijali rozbijali butelki czyli grandzili strach tam chodzić a strażnicy 300 metrów dalej śpią.
Adamek
Adamek 14.06.2021, 05:30
Ten ; obywatel;jest pewnie z tych samych sfer. Lepiej rozrabiać jak być porządnym OBYWATELEM.
obywatel
obywatel 13.06.2021, 10:33
a zadzwoniłeś do odpowiednich służb , czy tylko w pisaniu komentarzy jesteś taki bohater ?
Tom
Tom 13.06.2021, 11:24
Jak na razie Kaśka to rodzaj żeński.Z podstawówki obywatel powinieneś pamiętać, że rozróżniamy rodzaj męski,żeński i nijaki.Zdanie zaczynamy od wielkiej litery.Nie wiem jak jest w Starogardzie, ale w innych miejscowościach szczególnie mniejszych z zaufaniem do tzw. odpowiednich służb bywa różnie.Obok mnie stoi blok pamięta pewnie wczesny Prl, mieszka tam patola, robi co chce, uzależnienia od wszystkiego i dalej kultywuje tą rodziną tradycje.Przedstawiciele tzw. odpowiednich służb są wręcz niezadowolenie, że muszą podejmować po raz któryś interwencje i swoje żale wylewają nie na patoli ale do tych co nic nie zawinili, a ich jedyna wina, że muszą mieszkać z patusami.
miś
miś 12.06.2021, 00:06
Co za piz*y.
Mam 39 lat. Trzymałem się w ekipie koksików, bokserów, ludzi z zasadami, którzy nigdy dosłownie nigdy nie uderzyliby dzieci, dziadka lub kradzieży cudzego mienia. Jak była jakaś akcja to zawsze strony były wyrównane. Nie było czegoś takiego jak zlanie chudego 60 kg chłopaka.
To po prostu były FRAJERSKIE akcje, którymi gardziliśmy.
A dzisiaj:
małolaty w 4 znęcają się nad psem, rozjeżdżanie zwierząt i nie pomaganie im, obrażanie rodziców, kompletny brak szacunku do wszystkiego.
Takie śmieci na osiedlu za takie coś byliby połamani i po chwili nabraliby ogłady.
Chcesz mieć szacunek na "mieście" ?
Wyskocz w pojedynkę na jakiegoś twardziela, a nie wyżywasz się jak piz*a na przystanku lub emerycie.

I absurd.
Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast uszkodzenie ciał zagrożone jest karą do 2 lat więzienia

Czyli przedmiot jest ważniejszy od ludzkiego ciała.
Ciekawe
o
o 12.06.2021, 21:01
Królewski grajdoł Starogard . Miasteczko na przedmieściach psychiatrycznego Kocborowa. Z centralnym punktem jakim jest więzienie. Czego wy ludzie oczekujecie po takiej konfiguracji? Co tam ma generować pozytywne charaktery?
Stg
Stg 12.06.2021, 12:24
W Starogardzie ekipy koksików z zasadami? Jeden drugiego by sprzedał za paczkę fajek. Też w tym kręgu się obracałem i wiem co mówie. Pozdro
Piko
Piko 12.06.2021, 07:38
Z koksami-sterydożercami oraz ćwiczącymi sztuki walki bywa różnie. Jedni znają swoją wartość, a inni wręcz prowokują. Jak dostanie w mordę to biegnie po kolegów, najlepiej kiboli którym można nawciskać różne kity.Małolaty wożą się po mieście ze starszymi koksiarzmi, którym bez powodu włączą się agresja , a gówniary mają pilota do tych swoich popychaczy a on zobaczy cycek i już by bił każdego dookoła.W modzie jest teraz samookleczanie.Najpierw być agresorem, agresorką, a jak ma przyjechać Policja to trzeba z siebie zrobić ofiarę okaleczając siebie, dziewczynę lub kogoś innego najlepiej niepełnoletniego żeby dodać dramaturgii całej sytuacji.Zatrzymania obywatelskie to sobie miedzy bajki też można włożyć.
Grom
Grom 11.06.2021, 12:45
Śmiecie nie ludzie!
Kami
Kami 11.06.2021, 15:49
Pewnie jakieś bękarty poczęte na melinach.Tyle się mówi aby w czasie ciąży zachować wstrzemiezliwość od używek, bo potem rodzą się takie.

Pozostałe