Pocisk artyleryjski na strychu domu w gminie Osiek. Znalezisko zabezpieczyli saperzy

  • 10.06.2021, 12:25
  • Źródło: KPP Starogard
Pocisk artyleryjski na strychu domu w gminie Osiek. Znalezisko zabezpieczyli… Policja Starogard

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Posterunku Policji w Skórczu otrzymali informację o znalezieniu przez jednego z mieszkańców przedmiotu przypominającego duży pocisk wojskowy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że znaleziona na strychu budynku „pamiątka” z okresu II Wojny Światowej, to dobrze zachowany pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczyli to znalezisko przed dostępem osób postronnych, do czasu przybycia saperów.

Wczoraj popołudniu mundurowi ze Skórcza otrzymali informację o znalezieniu blisko półmetrowego, metalowego przedmiotu przypominającego pocisku wojskowy. O całej sprawie powiadomił jeden z mieszkańców, który podczas prac prowadzonych na strychu jednego z budynków w gminie Osiek znalazł tą niebezpieczną amunicję. 

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego posterunku, którzy  wstępnie potwierdzili, że znalezisko to amunicja pochodząca z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych do czasu przybycia saperów.

Pamiętajmy, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Nieodpowiedzialne zachowanie z taką amunicją może grozić śmiercią lub kalectwem. 

Policjanci przypominają, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Należy zabezpieczyć znalezisko przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić właściwe służby.
 

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:
1. dokładnego miejsca odnalezienia niewybuchu;

2. znalezionego przedmiotu (opisać słownie co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska);

3. danych personalnych osoby zgłaszającej.

 

Źródło: KPP Starogard

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe