UWAGA! Będą utrudnienia. Miasto zapłaci organizatorom Triathlonu 13 tysięcy złotych [LIST CZYTELNIKA]

  • 10.06.2021, 12:00
  • redakcja
UWAGA! Będą utrudnienia. Miasto zapłaci organizatorom Triathlonu 13 tysięcy…

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek władze miasta poinformowały, że już w najbliższą niedzielę na terenie trzech gmin (gmina Skarszewy, gmina wiejska Starogard i miasto Starogard) w naszym powiecie odbędzie się Triathlon. Wydarzenie to wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, co budzi w mieszkańcach wiele negatywnych emocji. Dodatkowo, jak ustaliliśmy, władze miasta zapłacą za organizację zawodów 13 tys. zł.

13 czerwca w godzinach od 9.00 do 12.45 wstąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane z rozgrywaniem zawodów LOTTO Triathlon Energy 2021. Jak ustaliliśmy, Miasto na organizację wydarzenia przeznaczy 13 tysięcy złotych.
- W ramach organizacji Lotto Triathlon Energy zleceniobiorca zapewnia ogólnopolską promocję miasta Starogard Gdański w pełnym cyklu wydarzenia odbywającego się na terenie całego kraju. Dzięki organizacji Lotto Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim promujemy aktywny styl życia wśród mieszkańców, spełniając potrzeby różnych grup społecznych. Wyciągając wnioski z przebiegu zawodów w latach ubiegłych, wprowadzono szereg działań informacyjnych, w tym dotyczących utrudnień w ruchu drogowym - mówi Małgorzata Rogala, zastępca naczelnika Wydziału Informacji Społecznej.

List od mieszkańca Łapiszewa

Impreza jest kulą u nogi dla mieszkańców ulic i osiedli, przy których organizowany jest Triathlon. Nikt nie zapytał się nas czy wyrażamy zgodę. Od 3 lat jesteśmy stawiani przed faktem dokonanym. W tym roku pierwszy raz proponuje nam się objazdy, jednakże kto to wymyślił?! Dla osiedla Łapiszewo wskazano objazd drogą za cmentarzem kocborowskim.
Czy UM zdaje sobie sprawę ilu ludzi mieszka na osiedlu Łapiszewo, w Żabnie i na wsi Żabno? Tutaj powstaje coraz więcej domów, coraz więcej ludzi zamieszkuje te tereny, a wskazana droga jest na odcinku 400 jednokierunkowa. Kiedy ktoś zacznie nas słuchać, myśleć o nas, a nie o swoim pijarze. Mamy dosyć tego rodzaju traktowania. Osiedle Łapiszewo staje się miejscem zamieszkania dla osób nieaktywnych zawodowo. Dlatego tak nas się traktuje. Przedmiotowo. Trzecioplanowo. Jesteśmy ludźmi, wolnymi obywatelami. Władze są naszymi reprezentantami. Żyją i funkcjonują dzięki mieszkańcom. Zatem proszę nas wysłuchać i znaleźć inne miejsce, albo czas dla tej imprezy. Jeżeli tak bardzo kolaże chcą jeździć z dużą prędkością, to proszę bardzo - w nocy. Nam ta impreza nie jest do niczego potrzebna. Miasto jest zakorkowane. Codziennie walczymy z dojazdami do pracy, punktów usługowych. Teraz kolejne utrudnienie. Kilka lat temu władze miasta wysłuchali mieszkańców ulicy Lubichowskiej. Rozumiem, że tylko dzięki temuż że mieszkają tam prominenci, impreza została celowo przeniesiona w miejsce, gdzie lud nie ma głosu przy stole. Jesteśmy gotowi ściągnąć ogólnopolskie media, żeby moc zostać wysłuchanym, żeby zaapelować o nienaruszanie praw człowieka, czy też swobód obywatelskich. Smuci mnie jedno... że nasi radni, którzy chodzili za glosami po domach, nic nie robią w tej kwestii. Jedyne co potrafią to obiecywać. Chyba już  nastawili się co niektórzy na politykę ,,narodową"


Dla osób, które w tych godzinach będą musiały wyjechać z osiedla Łapiszewo miasto przygotowało dwie drogi wyjazdowe:
1. W kierunku Gdańska i Kokoszkowych – prosimy o kierowanie się ulicą ks. Kalinowskiego w kierunku Kręskiego Młyna i dalej ulicami Polną i Szkolną w kierunku Kokoszkowych.
2. W kierunku centrum Starogardu Gdańskiego – prosimy o kierowanie się ulicą ks. Kalinowskiego, Jaskółczą i dalej na wysokości ROPS-u przez teren Szpitala w Kocborowie dojazd do ul. Skarszewskiej. UWAGA! Na terenie szpitala obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
W godz. 9:30 – 12:30 z ruchu wyłączone będą ulice: Skarszewska, Derdowskiego, Gdańska, Hallera. W godz. 9:30 – 13:30 zamknięte zostaną ulice: Kościuszki, Chojnicka, Kanałowa oraz Rynek.

 

_redakcja

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestra
niestra 16.06.2021, 13:40
Radny kota głaskać a nie robić dym gdzie go nie ma
tutam
tutam 13.06.2021, 02:00
Chleba! Nie igrzysk!
🙂
🙂 13.06.2021, 10:16
Zarobisz, to będziesz miał na chleb
Pioter
Pioter 12.06.2021, 19:47
Te kilka godzin da się przeżyć, Łapiszewo to za*** Starogardu, nawet zasranego bankomatu nie ma, ani jednej restauracji totalne dno a mieszka tu kilka tysięcy ludzi.
O
O 12.06.2021, 20:14
A co mają powiedzieć ludzie mieszkający w Borach Tucholskich. Tam nieraz o obrębie wielu kilometrów nie ma takich "udogodnień" i nie narzekają
Gd
Gd 12.06.2021, 16:46
Co za tępota tu mieszka!....Wy wiecznie na coś narzekacie w tym mieście. Coś mentalnie z wami nie gra.... Remont żle, rynek beton, park nie tak, aleja beton, ulica wyłączona z ruchu na 5 godzin raz w roku i wielkie ale!!! Jesteście po prostu zacofani... Na szczęście to zdecydowana mniejszość wiecznych malkontentów!!1!
Mik
Mik 13.06.2021, 09:43
Gd napisz wprost nieudacznicy życiowi po sanatoriach na Skarszewskiej i Kościuszki.Tutaj wiek, płeć i wykształcenie nie ma znacznia.Żona daje na prawo i lewo, córeczki to samo, praca jest słabo płatna lub jej brak to w komentarzach musi odreagować.Było mi dane pracować z ludzmi takiego pokroju,czuli się lepszymi od innych chociaż zajmowali to samo stanowisko, kobiety traktowali przedmiotowo,a ich pewnośc siebie że są tak atrakcyjni, że każda kobieta im da rozbrajała.Jak były cięcia w pracy żeby się utrzymać jak gów... na powierzchni donosili na innych współpracowników aż ich zwolnili.Sam odszedłem z takiego syfu , bo z takim zespołem nieudaczników nie da się efektywnie pracować.Nie można się dziwić skoro wychowali się tacy na peryferiach i od dzieciństwa musieli kombinować ,mając za wzory lepiących garnki i patelnie.Prezydent Stankowiak którego tak się krytykuje to świetny, optymistycznie nastawiony facet, który nie połknął kija od szczotki, niech robi swoje i nie przejmuje się krytyką niezrównoważonej mniejszości.
Każdy kto skrytykuje władzę ludową jest niezrównoważony
Każdy kto skrytykuje władzę ludową jest niezrównoważony 13.06.2021, 10:25
Jaką piękną teorię dorobileś do zwykłej krytyki grupy mieszkańców. Kariera w Trybunie Ludu stoi przed tobą otworem
O
O 12.06.2021, 20:16
Po prostu te nowe inwestycje to buble. Nie będę się cieszył z czegoś zrobionego źle
Marcin
Marcin 11.06.2021, 16:41
Ciekawe do jakiej pracy i punktów usługowych autor listu dojeżdża w niedziele… dodatkowo impreza odbywa się w niedziele rano, kiedy jest najmniejszy ruch na drogach i nie ma korków…
Kielek
Kielek 11.06.2021, 16:18
Ludzie do lasu się wyprowadźcie jak Wam imprezy nie pasują… czy w naszym mieście zawsze musi być jak w ciemnogrodzie… nic Wam nie pasuje…
Człowiek lasu
Człowiek lasu 11.06.2021, 17:42
Poważnie się nad tym zastanawiam, bo rzygam już tymi bublami inwestycyjnymi i tą rozrywką za dychę
mmm
mmm 11.06.2021, 14:19
Niecałe 4 godziny raz w roku i już płacz. Nie chcecie żadnych imprez, to wyprowadźcie się na wieś. W dużych miastach tego typu imprezy odbywają się kilka razy do roku i nie ma problemu. To zawsze jakaś promocja dla regionu.
Zyta
Zyta 11.06.2021, 22:02
Mieszkam na wsi i dojeżdżam do pracy w Stg i to bez wyjątku piątek świątek czy niedziela i akurat muszę hechać akurat do pracy skarszewską lub derdowskiego lub gdańską,także żaden argument mieszkać na wsi to nie bedzie problemu👎
Kielek
Kielek 12.06.2021, 14:34
Przecież masz wyjazd przez teren Kocborowa do Skarszewskiej… to możesz pojechać… poza tym zawody są od 9 do 12:30, do pracy zmianowej chodzi się na 6 lub na 14 lub na 22 to na każda z tych godzin bez problemu dojedziesz
kasa kwinto
kasa kwinto 11.06.2021, 08:33
Nooo, ładnie. Jak prosiliśmy " włodarzy" o zrobienie chodników i ulic na wspomnianym Łapiszewie to z płaczem na policzkach zarzekali się, że miasto kasy nie ma. A tu proszę...na bogato.
SŁUSZNĄ LINIĘ MA NASZA WŁADZA!!!
Krs
Krs 11.06.2021, 11:14
Na remont ulicy do strzelnicy też znaleźli pieniądze.
pies razowy
pies razowy 11.06.2021, 08:30
Podpisuję się pod tym listem, początkowo popierałem Stankowiaka lecz teraz przepraszam za to.
Trafili z tym w 10, pierwsza komunia na Łapiszewie a ci krety#ni jakieś rowerki sobie urządzają i jeszcze płacą za to.
Bareja miałby gotowe scenariusze do kolejnych komedii
Wariatkowo
Wariatkowo 10.06.2021, 17:43
Starogard to najbardziej wrogie kierowcom miasto na Pomorzu
Jan
Jan 10.06.2021, 17:16
Mam propozycję dla mieszkańców .... Zrobimy też po swojemu i zablokujemy ten triatlon .
W ludziach jest siła zapomnieliście ???
Eliza
Eliza 11.06.2021, 16:35
Brawo!!! tak powinno byc. Rowerkami to po lasach niech jeźdza, zakorkowane ulice zablokować do konca? Śmiech na sali.
kk
kk 11.06.2021, 09:21
Ty sobie najlepiej ten tępy łep zablokuj lekami bo lepiej u ciebie już nie będzie!!!
Wpuścić chamstwo na salony
Wpuścić chamstwo na salony 11.06.2021, 10:32
Może grzeczniej. Co za chamstwo..
SZOKKK
SZOKKK 10.06.2021, 13:58
Słucham? Oni płacą organizatorom za to!!!? To organizator powinien płacić za blokowanie dróg w mieście! W niedzielę są przyjęciny na Łapiszewie. Ktoś o tym myśli? Za chwile w tym mieście ruch zablokuje się jak przy mcdonaldzie w Starogardzie.
Nasz Starogard (aby na pewno nasz?)
Nasz Starogard (aby na pewno nasz?) 10.06.2021, 12:07
Super! Kolejny wielki sukces naszych włodarzy. Będzie się czym pochwalić w "Ratuszu". Nie liczą się mieszkańcy, ważne że będą foty do gazety i na fejsbuka

Pozostałe