Rusza Budżet Obywatelski 2022. W puli prawie 1 000 000 zł!

  • 11.06.2021, 15:10
  • redakcja
Rusza Budżet Obywatelski 2022. W puli prawie 1 000 000 zł!

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 14 czerwca rozpocznie się nabór projektów do siódmej edycji starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od tego dnia przez 8 tygodni mieszkańcy Starogardu Gdańskiego będą mogli składać projekty, które zmienią Starogard.

Pula pieniędzy pozostała niezmienna. Mieszkańcy mogą wnioskować o blisko 1 000 000 zł., ale tylko na projekty inwestycyjne.
– Po roku przerwy powracamy do działań w ramach Budżetu Obywatelskiego. To narzędzie się sprawdziło i jest przykładem na to, jak konsekwentnym działaniem lokalna społeczność już od sześciu lat urządza przestrzeń blisko miejsca swojego zamieszkania. Dajemy mieszkańcom sporo czasu, bo aż 8 tygodni na złożenie wniosków. Mam nadzieję, że aktywnie wezmą udział zarówno w ich składaniu, jak i w głosowaniu. Zachęcam wszystkich, jeśli tylko macie pomysł. jeśli czujecie, że chcecie coś zmienić – składajcie wnioski, dzwońcie, pytajcie, jak to należy zrobić – zachęca wiceprezydent Maciej Kalinowski.

Wsparcie w składaniu wniosków
Wszystkie szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego, jak wypełnić formularz, jak złożyć wniosek, jakie są kwoty przewidziane na projekty znajdą się na stronie starogard.pl w zakładce Budżet Obywatelski. Informacji w tym zakresie udziela też Pełnomocnik Prezydenta ds Organizacji Pozarządowych Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska, tel. kont. 881 200 480.
W środę 16 czerwca o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji BO.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I
I 12.06.2021, 06:33
Ciekawe czy będzie chociaż jeden dobry pomysł, czy same głupoty za grubą kasę, jak w zeszłym roku

Pozostałe