Bo diabeł tkwi w szczegółach. Nowe logo Kociewskich Diabłów

  • 11.06.2021, 09:05
  • redakcja
Bo diabeł tkwi w szczegółach. Nowe logo Kociewskich Diabłów

Podziel się:

Oceń:

Zakończenie sezonu 2020/2021 to nie tylko nowy rozdział w historii klubu, którym jest powrót na parkiety 1 ligi, ale również rozstanie z dotychczasowym sponsorem tytularnym klubu. W związku z tym do momentu pozyskania nowego sponsora tytularnego klub będzie występował pod nazwą SKS Starogard Gdański. Zmiana nazwy niesie za sobą również potrzebę przeprowadzenia tzw. procesu „rebrandingu”, czyli zmiany identyfikacji wizualnej klubu, w tym jego logo.

Nowy znak graficzny klubu koszykarskiego z Kociewia został zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi trendami i swoim stylem nawiązuje do projektów znanych z amerykańskich hal i stadionów.
- Motywem przewodnim nowego logo był doskonale znany kibicom przydomek drużyny ze Starogardu Gdańskiego - „Kociewskie Diabły” - czytamy na stronie internetowej klubu.

Powstało kilka wariantów
Istotnym elementem jest również kolorystyka, która nawiązuje do tradycyjnych barw klubowych. Tymi są kolory biały i niebieski, które wciąż będą „grać pierwsze skrzypce” w identyfikacji wizualnej klubu, ale samo logo zawiera również mocny akcent w postaci kolorów czerwonego i czarnego, które w naturalny sposób kojarzą się z postacią „Diabła”.
- Wspomniane kolory zostały zastosowane w tych elementach loga, które odpowiadają za poszczególne jego filary komunikacyjne. Zastosowany zatem kolor biały i niebieski w elementach dotyczących nazwy klubu i miasta oraz regionu Kociewia. Czerwony i czarny mają z kolei na celu nadanie znakowi charakteru i wyrazistości poprzez nawiązanie do wesołej postaci diabła z potocznej nazwy drużyny „Kociewskich Diabłów” - zaznaczają władze klubu. - Kolejnym założeniem było stworzenie znaku w kilku wariantach i kolorystyce, co pozwoli na jego szersze zastosowanie. Mamy zatem pełną wersję zawierającą nazwę klubu, przydomek drużyny oraz postać wspomnianego wcześniej diabła. W innych wariantach logo klubu pozbawione jest poszczególnych elementów takich jak wizerunek diabła lub pojawiają się z nim nowe elementy graficzne takie jak diabelski ogon. Wspomniane warianty oraz wyodrębnione elementy graficzne pozwolą nie tylko na zastosowanie loga klubu w różnorodny sposób, zarówno w projektach graficznych będących częścią działań komunikacyjnych klubu, ale również na strojach drużyny oraz linii ubrań skierowanej do kibiców - dowiadujemy się.


Jarosław Drewa – Prezes Zarządu SKS Starogard Gdański 
W celu odświeżenia wizerunku, a zarazem działania zgodnie ze swoimi tradycjami postanowiliśmy postawić mocniej na naszą historyczną tożsamość, jaką jest znany kibicom w całym kraju, przydomek „Kociewskie Diabły”. Oficjalna nazwa klubu to jedno, ale nam naszym działaniom przy tworzeniu nowego logo towarzyszył przede wszystkim nadrzędny cel, jakim było stworzenie znaku spójnego z tą właśnie tożsamością. Zarówno postać diabła jak i kolorystyka zastosowana w logo, która opiera się o dotychczasowe barwy klubu doskonale się w nią wpisują. Osobiście jestem bardzo zadowolony z efektów współpracy z naszymi nowymi partnerami, a nowe logo spełnia te oczekiwania i jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe