Odkurzacz piorący - jak działa i jakie ma zalety?

  • 08.06.2021, 12:09
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Odkurzacz piorący - jak działa i jakie ma zalety?

Podziel się:

Oceń:

Odkurzacze piorące świetnie nadają się nie tylko do prania tapicerki, ale także dywanów w domu i mebli z obiciami materiałowymi. Mimo że brudu na nich nie widać, a sprzątamy regularnie, to faktycznie znajduje się w nich wiele różnego rodzaju bakterii i alergenów. Jest to tym bardziej istotne, jeśli w domu przebywają dzieci, które często bawią się na podłodze. Odkurzacze piorące można zarówno wynająć, jak i kupić na własność, ale nie używając ich zbyt często zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie najem sprzętu. Jak takie urządzenie działa i jakie ma zalety?

Czym charakteryzuje się odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący kojarzony jest głównie z funkcją prania. Warto jednak wiedzieć, że ich zastosowanie może być o wiele szersze. Odkurzacz piorący na wynajem można wykorzystać także do zbierania rozlanej wody i innych płynów, prania tapicerki w samochodzie i czyszczenia podłóg wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Większość modeli umożliwia również standardowe odkurzanie na sucho. Dzięki temu przy pomocy jednego urządzenia można wykonać wiele czynności, co przełoży się na sprawniejsze i szybsze sprzątanie domu. Odkurzacz piorący jest urządzeniem różniącym się konstrukcyjnie od tradycyjnych sprzętów. Składa się on z dwóch zbiorników i miejsca do zbierania suchych zabrudzeń. W jednym zbiorniku umieszczana jest woda ze specjalnym detergentem czyszczącym, a drugi służy do zbierania zanieczyszczonych płynów.

Zalety odkurzaczy piorących

Do głównych zalet odkurzaczy piorących należy zaliczyć to, że są one wielozadaniowe. Jednym urządzeniem można zastąpić tradycyjny odkurzacz do czyszczenia na sucho oraz sprzęt do prania. Wystarczy tylko zmieniać końcówki i ustawienia, aby po oczyszczeniu powierzchni z kurzu móc ją wyprać, czy też umyć na mokro. Odkurzacze piorące na wynajem oferowane w Gdańsku (także w Sopocie i Gdyni) radzą sobie z wieloma różnymi rodzajami zabrudzeń, także z zaschniętymi plamami. Sprzęt tego typu polecany jest do domów, w których mieszkają dzieci i alergicy. Pozwala on na dokładne oczyszczenie podłóg oraz dywanów z roztoczy, które są najczęstszą przyczyną wywoływania alergii. 

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące to urządzenia, których działanie jest dosyć proste, a ich obsługa nie jest skomplikowana. Jak już zostało wspomniane, w urządzeniu znajdują się dwa zbiorniki - na czystą wodę z detergentem oraz brudną. Na czyszczoną powierzchnię, za pomocą małej dyszy rozprowadza się niewielką ilość płynu. Następnie warto dywan lub tapicerkę samochodową delikatnie przeszczotkować, aby znajdujące się głębiej zanieczyszczenia wyciągnąć na wierzch. Co istotne wybrany środek do czyszczenia powinien pochodzić od renomowanego producenta. Powinno się także wybrać ten, który jest rekomendowany przez producenta odkurzacza piorącego. Należy pamiętać, że nie może to być zwykły płyn, jak proszek do prania, czy też środek uniwersalny, ponieważ na powierzchni tapicerki lub dywanów może zostawić lepki osad, a także plamy, które będą nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale wpłyną również na szybsze pojawienie się kolejnych zabrudzeń. 

Popularnym modelem do użytku profesjonalnego i domowego jest odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1. Koszt jest zakupu jest jednak wysoki, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie okazjonalny wynajem takiego sprzętu. Jedną z wypożyczalni która posiada na stanie takie odkurzacze jest https://wypozyczalniagdansk.pl/

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza piorącego? Czy lepszym rozwiązaniem będzie jego wynajem?

Chcąc kupić odkurzacz piorący należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. W pierwszej kolejności trzeba wybrać moc, jaką będzie dysponował sprzęt. Oczywiste jest, że im będzie ona większa, tym szybsze i łatwiejsze będzie usuwanie plam z dywanów czy tapicerki. Kolejną kwestią jest wielkość urządzenia i jego zbiorników. Ma to ogromne znaczenie w szczególności, gdy do czyszczenia są duże powierzchnie. Wybierając sprzęt z większą pojemnością nie będzie trzeba tracić czasu na ciągłe uzupełnianie wody i opróżnianie zbiornika z zanieczyszczeniami.

Zanim jednak zapadnie decyzja o zakupie należy także zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jego wypożyczenie. Odkurzacz piorący jest dosyć drogim sprzętem i w przypadku, gdy ma być używany sporadycznie z pewnością będzie nieopłacalnym zakupem. Wynajem odkurzacza piorącego w Gdańsku to zdecydowanie lepsza opcja, ponieważ można zaoszczędzić pieniądze i wypożyczyć profesjonalny sprzęt używany przez firmy specjalizujące się w praniu tapicerki i dywanów.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe