Co z lustrami drogowymi na ul. Kanałowej oraz przy ul. Browarowej w Starogardzie?

  • 08.06.2021, 11:06
  • redakcja/MP
Co z lustrami drogowymi na ul. Kanałowej oraz przy ul. Browarowej w Starogardzie?

Podziel się:

Oceń:

Od dłuższego czasu, w Starogardzie prowadzone są rozmaite inwestycje, roboty drogowe i remonty – jedne się kończy, inne zaczyna albo i zaczyna się przez zakończeniem poprzednich, co wpływa na tworzenie się ogromnych korków w mieście, nerwowość, roztargnienie i pośpiech kierowców, jak i pieszych. Zdarza się, że niemal z dnia na dzień wyznaczane są nowe objazdy, zmienia się oznaczenia dróg z pierwszeństwem przejazdu na te podporządkowane, a zapomina się o istotnych szczegółach....

.... jak np. odwrócenie lustra drogowego przy skrzyżowaniu ul. Podgórnej z ul. Kanałową w taki sposób, aby to teraz kierowcy zatrzymujący się w miejscu wyznaczonego na czas pobliskiego remontu STOP-u (przymierzający się do skrętu w lewo na parking przy OSiR), mogli zauważyć zjeżdżających z góry, drogą z pierwszeństwem (z ul. Podgórnej) kierowców, unikając z nimi ewentualnej, niebezpiecznej kolizji.


zdjęcia z ul. Kanałowej z dnia 08.06.2021, godz. 11:04

Kawałek dalej, bo przy ul. Browarowej (skrzyżowanie z ul. Podgórną), kierowcy wyjeżdżający z jednokierunkowej uliczki na wprost, bądź skręcający w lewo, z powodu braku zamocowania lustra drogowego podczas remontu obrębu starego miasta, muszą mocno i w sposób niebezpieczny wychylać się samochodem, żeby zobaczyć, czy nic nie nadjeżdża z prawej strony i czy mogą kontynuować jazdę. Liczyliśmy na to, że zostanie to w końcu zauważone przez magistrat czy służby porządkowe, które dbają o nasze bezpieczeństwo, niestety tak się nie stało… Skierowaliśmy więc w tych dwóch sprawach, 31 maja br. telefoniczną prośbę w imieniu mieszkańców do Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM. Zapewniono nas o przekazaniu prośby odpowiednim osobom i zajęcie się zgłoszeniem. W dalszym ciągu czekamy jednak na rozpatrzenie zgłoszonej sprawy, ponieważ dotychczas w tych tematach nic się nie zmieniło.

Podzielcie się Waszą opinią na ten temat w komentarzu poniżej artykułu

 

 

 

redakcja/MP

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 10.06.2021, 00:33
Witam czytających,
czy ci , którzy rządzą kasą zrozumieją kiedyś , że inwestycja w lustra / koszt jednego to ze słupkiem to max. 1200 zł , tysiąc dwieście zł/, ,,a firmy miejskie zrobią to za darmo bo z naszych podatków,, ile tragedii można unikną dzięki takim lustrom. Doradziłem znajomemu, żeby wystąpił do urzędu ale tel. mu odpowiedzieli , że za rok / 1200 zł/, a ile idzie na propagandę o sukcesach???????
mk
mk 08.06.2021, 18:13
szanowna redakcjo do kogo we się zwracacie? przecież wydział techniczno-inwestycyjny jest za "krótki" na załatwienie takiej sprawy. zwróćcie się lepiej do pierwszego dewelopera miasta on wam powie jak się załatwia takie sprawy. zamknięcia pasa drogowego w mieście w celu przeprowadzenia własnej inwestycji nie jest dla niego problemem to pewnie pomoże lustra ustawić

Pozostałe