Filmowy Dzień Dziecka z SCK

  • 27.05.2021, 22:15
  • redakcja
Filmowy Dzień Dziecka z SCK

Podziel się:

Oceń:

Z okazji Dnia Dziecka Starogardzkie Centrum Kultury pragnie przenieść najmłodszych do świata baśni i magii. 1 czerwca w kinie "Sokół" odbędzie się projekcja filmu pt. "Pinokio" w reżyserii Matteo Garrone. Seans odbywać się w obłożeniu publiczności do 50 proc. sali, w godzinach 15.00 i 17.30. Wstęp wolny dla dzieci - bezpłatne wejściówki do odbioru od 27 maja od godziny 10.00 w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury. Dorośli bilety w cenie 10 zł.

Najnowsza ekranizacja "Pinokia" Carlo Collodiego, to imponujące wizualnie, pełne przygód, mądrości i humoru dzieło najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata.

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

Regulamin uczestnictwa w projekcji na stronie www.sck.art.pl

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe