W Rokocinie powstanie nowoczesne przedszkole. Przyjmie ponad setkę dzieci

  • 20.05.2021, 10:05
  • redakcja
W Rokocinie powstanie nowoczesne przedszkole. Przyjmie ponad setkę dzieci… MP

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 14 maja w Rokocinie odbyła się inauguracja budowy Przedszkola Publicznego. Stosowną umowę podpisali wójt gminy Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek, skarbnik gminy Elżbieta Sadowska oraz wykonawca firma Zojax s.c., Jan i Zofia Wildman. Tam, gdzie dziś jest puste pole już niedługo powstanie nowoczesny, doskonale wyposażony budynek mieszczący 125 dzieci. Projekt doszedł do skutku i jest realizowany dzięki zgodnemu, konsekwentnemu działaniu wójt gminy oraz radnych Rady Gminy.

W miniony piątek przed świetlicą wiejską w Rokocinie spotkali się przedstawiciele rządu, powiatu i gminy, radni, kadra pedagogiczna, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Celem spotkania było podpisanie aktu inauguracyjnego budowy nowoczesnego przedszkola.
- Jesteśmy przekonani, że będzie to miejsce, które pokochają najmłodsi mieszkańcy gminy Starogard Gdański. Przedszkole to nie tylko mury, ławki czy zabawki. To przede wszystkim przyjaźni, zawsze uśmiechnięci i uwielbiający dzieci pedagodzy, radosne dzieci, doskonała atmosfera i poczucie bezpieczeństwa. Dopiero przy połączeniu tych wszystkich czynników będzie można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Dzieci są najbardziej szczerymi i bezpośrednimi recenzentami, więc mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby po latach można było powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę - powiedziała wójt Magdalena Forc-Cherek.

Dojrzała i odważna decyzja  
Głos zabrali również poseł Kazimierz Smoliński oraz starosta starogardzki Kazimierz Chyła.
- Rozwój dzieci i młodzieży jest priorytetem dla Rządu Zjednoczonej Prawicy, stąd liczne inwestycje nie tylko w dużych miastach, ale również w takich gminach wiejskich jak Starogard Gdański. W miejscu dziś pustego jeszcze pola już niedługo powstanie nowoczesny, doskonale wyposażony budynek. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina uzyskała na tę inwestycję w sumie 5,6 mln zł. Jako poseł na Sejm RP bardzo się cieszę, że mogłem mieć swój skromny udział w budowie przedszkola na miarę XXI wieku, które spełni oczekiwania mieszkańców, rodziców i samych dzieci - podkreślił poseł Smoliński.
- Bardzo cieszę się z tego, że powstania tak piękny i nowoczesny obiekt. Zaimponowało mi bardzo, że gmina Starogard podjęła decyzję w czasie, kiedy nie było jeszcze wiadomo, czy będzie dofinansowanie zewnętrzne - mówił podczas inauguracji starosta Kazimierz Chyła. - Przygotowywaliście się, a pieniądze przyszły. Gdyby wcześniej taka decyzja nie została podjęta, nie byłoby takiego sukcesu. Gratuluję dojrzałości i odwagi. Jesteście prężną gminą. Jeśli w Polsce mają rodzić się dzieci, muszą być dla nich dobre warunki, a to przedszkole z pewnością się do tego przyczyni - podsumował zwracając się do władz przedstawicieli gminy Kazimierz Chyła.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa
Przedszkole spełniać będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zapewnił o tym komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim bryg. Tomasz Wardyn.
- Gdy przeglądałem projekt, zauważyłem, że przedszkole jest bardzo nowoczesne, ale przede wszystkim bezpieczne pożarowo. Ma najwyższe rozwiązanie  przeciwpożarowe. My jako Straż Pożarna dopilnujemy, zamierzenia te zostały zrealizowane. Bardzo się cieszę, że takie przedszkole powstanie - podsumował bryg. Tomasz Wardyn.


Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.
 _redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 12.06.2021, 12:51
Firma będzie musiała ustalić, jaka grupa lub grupy pracowników podlegają badaniu na obecność alkoholu lub narkotyków. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji Kodeksu pracy, który trafił już do konsultacji międzyresortowych i społecznych.

Kto będzie realizował zalecenia projektu w starostwie ?


Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2021, 23:03
Inwestycja ważna i potrzebna.
Dofinansowanie spore.
Pani wójt wg.mnie stara się o rozwój gminy.Oczywiście wszystkich nie zadowoli, ale jej zaangażowanie jest widoczne.
Jedna uwaga :gmina Starogard Gd buduje przedszkole a za stołem na czołowym miejscu siedzi starosta .Zabiera głos w sprawie gminnej inwestycji ?'Jaki udział ma starostwo w tym projekcie ? CZY to jest tylko okazja do promocji tego człowiek ? Tak kocha dzieci i cieszy sie z budowy przedszkola? No nie wiem,bo przypomnę aferę z dziećmi z rodzinnego domu dziecka.Pomimo skargi wychowanka na koszmar dzieci tam przebywajacych, pan chyła niestety nie uczynił nic,żeby im pomóc.Sprawa wciąż żywa.
tak wygląda...
tak wygląda... 21.05.2021, 06:28
... propaganda gminy.
Kaśka
Kaśka 20.05.2021, 15:12
Brawo że w Rokocinie a nie w Starogardzie. Wielkie brawa i wielkie podziękowania za bliskość owego przedszkola dla mieszkańców Starogardu.Wiadomo więcej wolnego pola bo w mieście wszystko wykupione.
rzeczywistość
rzeczywistość 20.05.2021, 19:34
Ta gmina i wójt to porażka. Są miejscowości, o których po wyborach zapomnieli.
gość
gość 21.05.2021, 19:23
widoczny jest podział tam gdzie są inwestycje i tam gdzie ich nie ma

Pozostałe