WAŻNE: Bomba lotnicza na Piekiełkach. Na miejsce udają się saperzy

  • 13.05.2021, 12:04
  • redakcja
WAŻNE: Bomba lotnicza na Piekiełkach. Na miejsce udają się saperzy JT

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj w godzinach podczas prac budowlanych na Piekiełkach (koło ulicy Jagiełły w Starogardzie Gd.) pracownicy, którzy budują odkryty basen, natknęli się na niewybuch z II wojny światowej.

- Miejsce zabezpieczają policjanci z miejscowej komend - mówi nam asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie. - Czekamy na przyjazd saperów - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że jest to bomba lotnicza. Obecnie wszelkie prace zostały wstrzymane.


fot. Policja Starogard

 

_redakcja

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 13.05.2021, 23:40
Jeszcze uwaga do kierowców firmy Mateobus: jak coś się dzieje na trasie, to się dzwoni do szefa, a nie że szef musi dowiadywać się od pasażerów, że busy nie jeżdżą.
tutam
tutam 13.05.2021, 23:25
Najlepiej zamknąć cały ruch - przez to spóźniłem się do pracy, bo nie jechały busy do Tczewa. Dobrze, że pociąg nie musiał stać w korku. Czy takie mamy przepisy wojskowe, że jak jedzie transport saperski, to ruch jest wstrzymywany? Czy na całej trasie na poligon wstrzymano ruch? W Tczewie zdaje się już nie ma saperów, ale ten poligon gdzie detonują niewybuchy gdzieś musi być. Po raz kolejny zemścił się rachityczny małomiasteczkowy układ komunikacyjny Starogardu.
smakosz
smakosz 14.05.2021, 08:08
Pamiętam, że kiedy "remontowano" berlinkę, ówczesne władze miasta argumentowały, że niepotrzebna nam obwodnica, bo kierowcy jadąc przez miasto zostawią tu swoje złotówki. Dosłownie tak: "swoje złotówki" :)))
Obecne władze też potrafią nam uprzyjemnić życie i biegami, triatlonami, jarmarkami blokować i tak już zablokowane życie w tym miasteczku.
Dziwne, bo ile razy słyszę naszego Prezydenta (a tak naprawdę Burmistrza, Starogard nigdy nie miał 50 tys. mieszkańców. Prezydenta załatwił nam starogardzianin, wicewojewoda Milewski) w radiu czy gdziekolwiek, dowiaduję sie że żyje nam sie wspaniale, a Starogard wygrywa wszystkie konkursy w czymkolwiek
tutam
tutam 14.05.2021, 12:18
Jeszcze jedno. Wejherowo też dopiero od niedawna ma 50 tys. mieszkańców, a prezydenta ma od dawna, kiedy jeszcze tyle nie miało. Jak to się wszystko zmienia: kiedyś Starogard miał 50 tys. mieszkańców, a Wejherowo jakieś 44. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Na Pomorzu jest kilka miast, których liczba mieszkańców rośnie: Gdańsk, Wejherowo, Rumia, Pruszcz Gd., może jeszcze jakieś. Starogard niestety do tej grupy miast nie należy. Starogard się zwija.
tutam
tutam 14.05.2021, 11:55
Z tego co pamiętam, Starogard chwilami miał 50 tys. mieszkańców (w latach 90-tych), ale było to już parę lat po otrzymaniu statusu miasta prezydenckiego. W Polsce status miasta prezydenckiego otrzymuje się na podstawach politycznych. Sopot też nigdy nie miał 50 tys. mieszkańców, a prezydenta ma (ważny ośrodek kulturalny - festiwale, wystawy, teatry, aktorzy, artyści, SPATiF, itp).
Dfsgvh
Dfsgvh 13.05.2021, 14:57
Jaggielly i tak jest wiecznie zakorkowane bo debile nie potrafią zrobić obwodnicy. Te baseny psu na budę są potrzebne. Teraz już nawet nie ma gdzie psa wyprowadzić. Co raz mniej dzikiego terenu. Dzika zwierzyna została przepędzona, sarny, bobry pouciekały. Hałas od rana do wieczora od poniedziałku do soboty. Prezydent miasta chodzi z głową w chmurach rozpieprzając pieniądze podatników, a wystarczy przejechać się po Starogardzie i można urwać koło na dziurach. Nie ma gdzie parkować, lepiej byłoby wybudować piętrowe parkingi, ale nie... bo nam potrzebne są brodziki do których będą srały psy biegające luzem, mnożyły się żaby i kaczki. Starzy ludzie jeszcze pamiętają, że na piekiełkach już kiedyś były baseny po których nie ma śladu. Nie przypominam sobie by ktokolwiek pytał mieszkańców o zgodę na budowę tego obiektu. Co następne? Może skocznia narciarska?!
Max
Max 13.05.2021, 23:56
Zgadzam się w 100% .. w Chojnicach nawet jest obwodnica , a w Starogardzie jak w Londynie.. porażka..
tutam
tutam 13.05.2021, 23:30
Pamiętam te stare baseny, lata 70-te. Zniszczyła je kryzysowa rzeczywistość pogierkowska. Potem, w latach 80-tych miejsce kąpieli było nieopodal, nad Wierzycą, była nawet mała plaża. I nawet dość duży tłok tam bywał.
o
o 13.05.2021, 19:11
Nie podoba ci się miasto? To ********** stąd.
tutam
tutam 14.05.2021, 12:30
Jeszcze jedno: brak bezpośredniego połączenia kolejowego czy nawet autobusowego do Elbląga (przez Malbork). Kiedyś były i pociągi i autobusy. Przypominam, że w Malborku jest Sąd Pracy dla Starogardu. Ktoś chyba komuś w Warszawie dał w łapę, żeby w Starogardzie nie było Sądu Pracy. I żeby ludziom nie opłacało się walczyć o swoje.
popo
popo 14.05.2021, 10:18
mądrale , gówno***e...
tutam
tutam 13.05.2021, 23:35
Mi się też nie podoba - wszędzie daleko i kiepskie połączenia (w sensie: do dużych miast). Marnym pocieszeniem jest fakt, że np. w Chojnicach mają jeszcze gorzej - jeszcze większe odległości do Gdańska (kiedyś to było województwo bydgoskie, ale do Bydgoszczy czy Koszalina też mają kawał drogi).
E.
E. 13.05.2021, 13:58
rozumiem, że to nie jest zagrożenie dla mieszkańców, bo nikt nie wydał komunikatu przez głośniki, że mamy się ewakuować z bloków i pobliskich domów, tylko dlaczego w takim razie planuje się zamknięcie całej ul. Jagiełły za kwadrans?
Worker
Worker 13.05.2021, 23:55
Byla ewakuacja na okolo piekielek .. do pracy wrocilismy po 3 godzinach ..
tutam
tutam 13.05.2021, 23:38
Tak już musi być w Starogardzie - gdziekolwiek coś się stanie, to całe miasto stoi, nie dojedziesz ani osobówką ani autobusem. Jak trafisz w złe miejsce i zły czas to stoisz kilka godzin, bo cofnąć się i wybrać innej drogi też nie ma jak.
Seba
Seba 13.05.2021, 13:37
Wstałem jak codzień rano i się okazał ze świat poebało 0___0

Pozostałe