Najnowsza gazeta już w sprzedaży. Sprawdźcie koniecznie, o czym piszemy w tym numerze

  • 05.05.2021, 12:49
  • redakcja
Najnowsza gazeta już w sprzedaży. Sprawdźcie koniecznie, o czym piszemy…

Podziel się:

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - W tym roku obchodziliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Kształtowała ustrój Rzeczypospolitej tylko kilkanaście miesięcy, ale stała się symbolem marzeń o niezawisłości państwa i wolności obywateli.

Piękna Wieś Pomorska 2021 - Można nadal nadsyłać zgłoszenia do konkursu Piękna Wieś Pomorska. Oceniany będzie między innymi wygląd zabudowań i terenów zielonych. Liczyć się będzie pielęgnowanie miejscowych tradycji, promowanie lokalnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych. Nagrody zostaną przyznane również najpiękniejszym zagrodom.

Ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej - W dniach 8-9 maja na terenie Gminy Starogard Gdański będą prowadzone ćwiczenia wojskowe 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Odbywać się będą w rejonie Sumina, Sucumina, Starego Lasu, Rokocina i Płaczewa. Żołnierze będą doskonalili znajomości topografii terenu, obserwację rejonu działań i wyznaczonych obiektów oraz marsz ubezpieczonych.

Uciekał przed policją. Rozbił BMW na ścianie - Policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli. Kierowca BMW uciekał ulicami miast i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie miał uprawnień i obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia samochodów.

Ponad 2 miliony złotych na ul. Sadową i Grzybową w Skórczu - Gmina Miejska Skórcz otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przebudowę dróg gminnych – ulic Sadowej i Grzybowej w Skórczu. Szacunkowy całkowity koszt inwestycji to 2 255 604,22 zł, a wysokość dofinansowania stanowi kwotę 1 402 900 zł.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pogódek - Rada Powiatu Starogardzkiego podjęła uchwałę w sprawie realizacji przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej na ul. Jeziornej w Pogódkach. W budżecie powiatu, na realizację tego zadania przeznaczono w tym roku 440 tys. zł.

Pożar bloku przy ul. Wybickiego - 28 kwietnia w podziemnym garażu bloku przy ulicy Wybickiego 23 wybuchł pożar. Ogień szybko przeniósł się na elewację i wyższe kondygnacje budynku. Na miejscu zdarzenia byli dzielnicowi, którzy patrolowali teren. Powiadomili oni straż pożarną i przeprowadzili ewakuacje mieszkańców. Jedna osoba z poparzeniami ciała trafiła do szpitala. Sprawę bada policja.

Wieś zmienia się dzięki nam. Wstąp w szeregi  KGW Zelgoszcz - Na terenie gminy działa kilka Kół Gospodyń Wiejskich, kultywujących tradycję i kulturę polskiej wsi. Jednym z nich jest KGW Zelgoszcz, którego działalność przybliżamy dzisiaj naszym Czytelnikom, w drugim numerze naszego folklorowego cyklu. Dzielimy się również, w imieniu gospodyń, przepisem na pyszny „Jabłkowy jubel”, który zdobył II miejsce w konkursie „Słodkie smaki regionów”.

Tytuł Honorowego Obywatela odebrany - Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Starogard Gdański to wyróżnienie szczególne. Uchwała o jego nadaniu podejmowana jest tylko raz w ciągu danej kadencji samorządowej. 28 kwietnia na sesji Rady Miasta wyróżnienie dla swojego ojca Tadeusza Kubiszewskiego odebrała Hanna Szubarczyk.

UWAGA! Zmiana pierwszeństwa - Od 4 maja na ulicy Podgórnej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu jest następstwem przebudowy ul. Kanałowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Tczewską i Sobieskiego do wysokości parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Ulica Sambora wyłączona z ruchu - Od środy, 5 maja ulica Sambora zostanie czasowo wyłączona z ruchu. Dojazd do ulic Basztowej i Zajezdnej będzie możliwy ulicą Tczewską. Na dotychczasowym jednokierunkowym odcinku ulicy Tczewskiej od Kościoła św. Katarzyny do ulicy Sobieskiego dopuszczony zostaje ruch dwukierunkowy. Zmiana organizacji ruchu potrwa do końca tego roku.

Zanocuj w Lesie - Jeśli cenisz sobie bliski kontakt z naturą, minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie - to ta oferta Lasów Państwowych jest właśnie dla Ciebie! Miłośników nocowania w lesie zachęcamy do skorzystania z programu "Zanocuj w lesie". Nadleśnictwo Starogard wyznaczyło obszar na terenie miejscowości Bukowiec.

Jak Powiat Starogardzki walczy z COVID-19? - Powiat Starogardzki korzysta z różnych form komunikacji z mieszkańcami. Jedną z nich jest webinar, czyli rozmowa na żywo, zamieszczony m.in. w mediach społecznościowych. Tematem poruszanym podczas rozmowy było to jak Powiat Starogardzki walczy z COVID-19?

Rajd na Orientację MAJÓWKA'21 - W sobotę, 1 maja w miejscowości Zduny odbył się Rajd na Orientację pn. Majówka'21. W zawodach wzięło udział około 30 uczestników. Startującym dopisała wyjątkowo ładna pogoda. Organizatorem wydarzenia był Kociewski Klub Turystyczny.

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe