Sejm uchwalił gigantyczne pieniądze dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy

  • 04.05.2021, 20:38
  • Źródło: sejm rp
Sejm uchwalił gigantyczne pieniądze dla Polski w ramach Krajowego Planu… facebook/kancelariasejmu

Podziel się:

Oceń:

Sejm RP - głosami posłów Zjednoczonej Prawicy i wsparciu posłów Lewicy uchwalił ratyfikację europejskich środków finansowych dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. Projekt poparło 290 posłów, 33 było przeciwnych, zaś 133 (głównie z Koalicji Obywatelskiej) wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Przypomnijmy, że w ub. roku premier Mateusz Morawiecki na szczycie Unii Europejskiej wynegocjował gigantyczne pieniądze dla naszego państwa. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat, z czego ponad 500 mld jako grant i ponad 200 mld w postaci niskooprocentowanych pożyczek.

Każde państwo należące do UE zobowiązane jest przekazać Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, który stanowi  podstawę do wypłaty środków finansowych z unijnego Funduszu Odbudowy. Rząd Morawieckiego przesłał w poniedziałek po południu do Komisji Europejskiej oficjalne dokumenty Krajowego Planu Odbudowy.

Środki Krajowego Planu Odbudowy mają służyć inwestycjom i rozwojowi gospodarczemu po stratach związanych z epidemią Covid-19.

Źródło: sejm rp

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taktyczny niewolnik
taktyczny niewolnik 06.05.2021, 21:32
Sami chcieliście unie to ją macie.
Cieszcie się. Będzie więcej pięknych tabliczek typu: dofinansowane dzięki ue
Zero
Zero 06.05.2021, 14:53
Jak to mówi stare dobre przysłowie" diabeł tkwi w szczegółach"
A zamiast tego krzyczą, że tyyyle kasy dostaniemy, tylko frajer by nie brał.
A prawda jest taka, że z tej kwoty około 100 mln euro i tak byśmy dostali w ciągu kilku lat bo wynika to z wcześniejszych porozumień, natomiast pozostała kwota około 60 mln euro to *** i dotacje, które trzeba spłacić a dodatkowo sprzedajemy własną suwerenność na koszt UE w postaci nowych zapisów, które do tej pory regulowały nasze przepisy.
Więc moi drodzy parafianie, tak będzie wyglądał ten NOWY ŁAD.
Ax
Ax 06.05.2021, 09:24
Dla przypomnienia - długi PRL-u do dziś nie są spłacone, choć to już 30 lat ! Przykład - książeczki mieszkaniowe. Teraz będzie podobnie.
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje prezes rady ministrów, niech żyje nam!
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje prezes rady ministrów, niech żyje nam! 05.05.2021, 13:24
Sprzedali Polskę za unijne srebrniki, których mogą nigdy nie zobaczyć, jeśli KE zastosuje mechanizm 'pieniądze za praworządność', na który Morawiecki zgodził się w grudniu. A nawet jeśli Polska dostanie te pieniądze, to część z nich to kredyty, które trzeba będzie oddać. Przypominam też o unijnych podatkach, które będą wprowadzane, żeby sfinansować to unijne rozdawnictwo: mechanizm dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji, opłata cyfrowa, unijny system handlu uprawnieniami do emisji, podatek od transakcji finansowych, wkład finansowy związany z sektorem przedsiębiorstw, nowa wspólna podstawa opodatkowania osób prawnych. Reasumując, dostaniemy kasę (jeżeli będziemy grzeczni i praworządni), którą wyciągną od nas w postaci składek i podatków, a częściowo pożyczą. Potem będziemy naszą kasę mogli wydać na bezsensowne projekty, które nikomu się pozytywnie nie przysłużą. Na koniec będziemy spłacali długi. Czeka nas świetlana przyszłość. Niech żyje premier, niech żyje Unia Europejska - nasz wielmożny chlebodawca!
nelro
nelro 05.05.2021, 11:43
Pięknie napisane. Już tylko korzystać z 1mln aut elektrycznych i z setek tysięcy wybudowanych mieszkań. Pozostaje czekać na nowe luksusy w naszym zacnym i bogatym życiu dnia powszedniego dzięki nowym środkom, które ktoś znalazł i nas nimi obdaruje.
Boa dusiciel
Boa dusiciel 05.05.2021, 10:51
Tak mi się przypomina obraz Matejki - Stańczyk. I z czego się tak cieszycie ? nikt nie daje pieniędzy za darmo ...
gwiazdor
gwiazdor 05.05.2021, 13:27
Niektórzy (a właściwie to większość) myślą, że UE to taki gwiazdor z workiem pełnym pieniędzy, który obdarowuje wszystkich, bo ma za dużo
Wioleta
Wioleta 05.05.2021, 08:00
Nie mogę się doczekać chwili, kiedy wszystkie lokalne gazety trafią pod skrzydła Orlenu, kiedy Nik oraz Senat będzie miała partia rządząca.Wtedy będziemy żyć w kraju samych sukcesów bez afer.

Pozostałe