Działania niezgodne z prawem? Poseł Urbaniak interweniuje

  • 29.04.2021, 10:32
  • Źródło: Biuro poselskie Michała Urbaniaka
Działania niezgodne z prawem? Poseł Urbaniak interweniuje

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 23 kwietnia w Pelplinie odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP Michała Urbaniaka. Tematem było wzmożone i prawdopodobnie nieuzasadnione liczne kontrole w stosunku do lokalnego przedsiębiorcy przez służby Państwowe (Policja, Straż Pożarna, Sanepid).

Według informacji uzyskanych na miejscu, Inspektorat Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Tczewa podważył wiarygodność licencji wydanych przez trzy międzynarodowe Federacje Sportów Siłowych i Sylwetkowych: WPF, IBFF, XPS, czym nadużyła swoje kompetencje, gdyż w ustawie o Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie ma mowy o kontrolowaniu i podważaniu zasadności powoływania zawodników do kadry narodowej.

Co warte podkreślenia, klub od lat, jeszcze przed kryzysem koronawirusowym wystawiał reprezentacje na mistrzostwa kulturystyki czy trójboju siłowego. Należy podkreślić, że działalność reprezentacji sportowych aktualnie jest dozwolona. Co więcej należy podkreślić, że sport jest jednym z kluczowych aspektów pozwalających na utrzymanie zdrowego ciała.
Poseł Michał Urbaniak podkreślił, iż te kontrole o wątpliwej zasadności prawnej, gdyż istnieje podejrzenie niezgodności z art. 22 i 32 Konstytucji RP, nie powinny generalnie mieć miejsca i potrzebne są tutaj wyjaśnienia. Wobec powyższego zapowiedział udanie się do Komendanta Powiatowego w Tczewie mł. insp. Marcina Malinowskiego w ramach interwencji poselskiej w celu uzyskania wyjaśnień dotyczących czynności policyjnych w Pelplinie.
Po wizycie w Pelplinie poseł Urbaniak udał się do Tczewa gdzie, po rozmowie z Komendantem zostały złożone stosowne pisma wzywające do wyjaśnienia czynności Policji.

 


 

Źródło: Biuro poselskie Michała Urbaniaka

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lex
lex 30.04.2021, 19:33
prawo jest stanowione i musi być przestrzegane,a posła i biznesmenków to też obowiązuje , jeżeli łamią prawo powinni być ukarani inaczej będzie totalny haos !!!
dziab dziab
dziab dziab 30.04.2021, 19:04
Jedyna partia, która RZECZYWIŚCIE cokolwiek robi (Konfederacja), aby ten absurd globalny się skończył Won z resztą śmieci co to najlepiej wprowadziliby ogromne podatki, zabierali bogatszym dając biedniejszym, wyszczepiliby wszystkich jak bydło i zamknęło w domach na zawsze.
Pozdrawiam garstkę myślących ludzi.
Eryk
Eryk 01.05.2021, 08:59
W ich definicji każdy kto pracuje bez względu na dochód ma płacić duże podatki i siedzieć cicho.Podział na Panów którzy mieszkają luksusowo w pałacach, nie mogą doliczyć się nieruchomości , żyją z pieniędzy podatnika, oraz Chamów pracujących na to wszystko coraz bardziej widoczny.Po drodze jest Szlachta która nie pracuje a wszystko jej się należy.Dla Panów prawo jest wyjątkowo łagodne, a dla Chamów brutalne a każda sprawa rozdmuchana na całą Polskę.Mam nadzieje, że umiecie czytać ze zrozumieniem, ale ja i pewnie wielu z was czujemy się jak takie 5 koło u wozu dobre tylko do zasuwania na podatki.JKM wiele razy wspominał prostą zasadę Nie Pracujesz To Nie Jesz!.
mery
mery 02.05.2021, 02:37
A co złego w zdaniu nie pracujesz nie jesz ?
To twoim zdaniem 30 letni zdrowy młody byk któremu nie chce się du*y ruszyc do pracy ma dostawać z naszych pieniędzy "socjale", aby mógł funkcjonować ?
Jak chcesz to go utrzymuj.
Krzychu86
Krzychu86 30.04.2021, 17:40
A ja uważam, ze dobra akcja. Ten lockdown jest bezprawny. Uprzykrzają ludziom życie, a zachorowania i tak są podobne jak w krajach gdzie lockdownu nie było.
wkurzony
wkurzony 29.04.2021, 12:38
jest pandemia i wszystkich obowiązuje przestrzeganie przepisów , a policja i inne służby dobrze jak widać wykonują swoją pracę , brawo...
ha, ha...
ha, ha... 29.04.2021, 14:59
Policja najlepiej sprawdziła się w klubach Go Go.
górnik
górnik 29.04.2021, 10:56
poseł niech się zajmie wałkami kolesiów z sejmu , a jak nie może inaczej zaistnieć , to do pracy fizycznej w kopalni
mieszkaniec miasta
mieszkaniec miasta 30.04.2021, 08:15
może poseł by się zajął sprawą prałata i innych pedofili kościelnych w kontekście honorowego obywatelstwa miasta , to będzie dobry i patriotyczny uczynek...
uwaga troll
uwaga troll 30.04.2021, 12:22
troll pod tysiącem nicków znowu sam sobie odpowiada
sztanga
sztanga 29.04.2021, 12:06
tak to jest , jak się pakery i ćpuny skarżą , gdzie tu zdrowe ciało i duch ???
Soni
Soni 29.04.2021, 18:53
Jakie pakery sztanga,teraz to same Naturale gdzie nie spojrzysz,żadnych koksów i dodatków tylko ciężka praca.

Pozostałe