WAŻNE: Pies porzucony w lesie w worku oklejonym taśmą. TOZ szuka świadków [fot. w artykule]

  • 28.04.2021, 20:44
  • redakcja
WAŻNE: Pies porzucony w lesie w worku oklejonym taśmą. TOZ szuka świadków… TOZ Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

TOZ Starogard poinformował, że w lesie niedaleko masowych grobów w Szpęgawsku (za mostkiem kolejowym, ścieżka po prawej stronie prowadząca w las, 300 metrów od wejścia na tę ścieżkę pod brzozą, po prawej stronie)znaleziony został martwy pies. Zwierzę zawinięte było w worek foliowy, który owinięty był taśmą.

- Niestety nie wiadomo, czy piesek żył w momencie porzucenia go na pastwę losu. Nie wiadomo czy psinka umarła wcześniej i właściciel nie miał co z nią zrobić i wywiózł ją do lasu celem "utylizacji", czy psinka zmarła na skutek uduszenia się w plastikowym worku – czytamy na stronie TOZ Starogard.


Świadkowie poszukiwani
Wszelkie osoby, które mają wiedzę w tej sprawie, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 30.04.2021, 17:12
I Polacy komentuja Niemcow.Popatrzcie co u was w domu sie dzieje , a nie u sasiada.Ten kto tak z psem postapil, zrobi to tez z czlowiekiem.Okropnie
lucek
lucek 29.04.2021, 13:37
z tego wniosek , że kary dla oprawców zwierząt i zwyrodnialców są za małe...
Sylwek
Sylwek 28.04.2021, 22:55
Mnie ciekawi dlaczego blokujecie możliwość komentowania, a gdzie wolność słowa jaką gwarantuje nam Konstytucja?.Poza tym ciekawi mnie, dlaczego gównarzeria czuje się tak pewnie urządzając sobie wyścigi z Policją czyżby synalki miały znajomości, ze nie boją się konsekwencji, temu trzeba się przyjrzeć.
kazimierz
kazimierz 28.04.2021, 22:43
Zwierzęta mieszkają ze swoimi oprawcami wśród nas.To są często tzw normalni , mili, ludzie a w domowych pieleszach głodzą i znęcają się na zwierzętami odreagowują flustracje.Wiele jest przypadków kiedy ludzie wprost zgłaszają przypadki skandalicznych warunków a nikt nie reaguje dopiero jak zajmie się tv to wtedy afera na całą Polskę.Tacy co sami nie potrafią się sobą ani dziećmi zająć mają często pod opieką zwierzęta to jest chore a gdzie kontrole to nie ludzie anonimowi.
Klaudia
Klaudia 28.04.2021, 23:10
Kontrolować trzeba czy płacą, czy szczepią zwierzęta i czy należycie dbają o nie.Umysłowo chorzy znęcający się nad zwierzętami jak i szczujący je na innych powinni być izolowani.Koty to zwierzęta wolnobytujące o naturze łowcy a chodowcy gołębi najchętniej by je wszystkie unicestwili.Zabezpiecz tak swoje ptactwo żeby żaden kociak się do niego nie dostał.Wybaczcie wyjście poza ramy, ale na targowisku słyszałam rozmowę kilku zgredów jak to koty im podchody robią do gołębi.
dziab dziab
dziab dziab 28.04.2021, 22:04
1.Dla kumatego biegłego od spraw zwierząt to ogólnie żaden problem sprawdzić czy pies został uduszony w worku foliowym. Ale to trzeba płacić więc pewnie odpada.
2. Nie hejtujmy od razu człowieka, bo może nie stać go na drogie cmentarze dla zwierząt, które moim skromnym zdaniem nie mają sensu, bo z (chrześcijańskiego) punktu widzenia zwierzęta nie mają duszy.
Do tego dochodzą opłaty coroczne + mało takich placówek w Polsce - najbliższa chyba w Gdańsku.

Poza usługami cmentarzy dla zwierząt nie mamy alternatyw dla utylizacji.
Sama utylizacja to .... zmieszanie zwierzaka ze śmieciami. Więc mało humanitarna opcja.

W Polsce (i nie tylko) prawo nie pozwala na zakopanie ciała pupila NAWET na własnej posesji, a zakopanie go w lesie czy na łące podlega niemałej grzywnie do 5 tyś. zł - a donosicieli w ostatnich czasach przez plandemie jest więcej jak za komuny.

Więc najrozsądniejszą opcją wydaje się NIELEGALNE zakopanie naszego zmarłego przyjaciela w jakimś neutralnym miejscu.

Pozdrawiam!
Gosc
Gosc 01.05.2021, 19:01
Trzeba sie przed decyzja posiadania psa dobrze zastanowic, czy nas stac na jego utrzymanie, lekarza i oplaty.Niestety czesto zwierzeta kupowane sa jako zabawki dla dzieci, ktore szybko sie nimi nudza i nie maja czasu dla nich.Zwierze to czlonek rodziny-niestety nie dla wszystkich.
zwierzolub
zwierzolub 30.04.2021, 12:37
wydaje sie ze weterynarz powinien odebrać truchło i przekazać do spalarni i to jest chyba najrozsądniejsza opcja (choć pewnie też nie tania ale płatna jednorazowo). a w domu można zostawić zdjęcie pupila i nie trzeba "czubkowac" z pochówkami

Pozostałe