PILNE: Pożar bloku przy ulicy Wybickiego w Starogardzie [FOTO, WIDEO]

  • 28.04.2021, 11:54
  • redakcja
PILNE: Pożar bloku przy ulicy Wybickiego w Starogardzie [FOTO, WIDEO] M. Paszek

Podziel się:

Dziś (28 kwietnia) przed godziną 12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. wpłynęło zgłoszenie o pożarze bloku przy ul Wybickiego 23 (nieopodal Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3). Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Starogard oraz OSP Starogard. Pogotowie energetyczne wyłączyło prąd w budynku, a ze względów bezpieczeństwa na miejsce przybyło również pogotowie gazowe.

Pożar wybuchł najprawdopodobniej w garażu znajdującym się na poziomie -1 (pod blikiem). Obecnie sytuacja jest opanowana. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani.

Jak ustaliliśmy, jedna z osób została poparzona.

AKTUALIZACJA, godz. 12.45

- Zgłoszenie o pożarze garażu wpłynęło do nas około godziny 11.50. Na miejsce zadysponowano siły i środki z JRG Starogard i OSP Starogard. W pożarze poszkodowana została jedna osoba (doznała poparzeń - przyp. red.) i trafiła do szpitala - relacjonuje st. kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży. W budynku odłączony został gaz i prąd. O zdarzeniu powiadomiono prezydenta miasta Janusza Stankowiaka. Obecnie działania trwają, Na miejscu jest komendant KP PSP - dodaje st. kpt. Karina Stankowska.

Z budynku ewakuowano 7 osób. W działaniach brało udział 8 jednostek straży pożarnej.

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną powstania pożaru.

Relacja wideo z akcji gaśniczej

_redakcja

Zdjęcia (11)

Komentarze (0)


Pozostałe